друкувати


Наступної п’ятниці аграрних рейдерів викличуть "на килим" до Степана Кубіва

7 вересня 2017, 18:34

У наступну п’ятницю запрацює урядова антирейдерська група, яка займатиметься протидією "віджиму" бізнесу та роглядатиме конкретні випадки силового захоплення підприємств. Про це розповів в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com народний депутат ("Самопоміч"), член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко після наради в уряді.

Нагадаємо, що 4 вересня 2017 року в уряді відбулася нарада щодо створення постійно діючої робочої групи з питань забезпечення узгоджених дій, спрямованих на захист майнових прав власників та орендарів земельних ділянок. До її складу увійшли: перший заступник генпрокурора, міністр юстиції України та його заступник, керівництво Мінагрополітики, чотири народних депутати (Козаченко Л., Мірошніченко І., Івченко В. та Бакуменко О.), а також представники профільних громадських організацій («Аграрний союз України», ВАР, АФЗУ, Земельна спілка України). Її створено за зразком старої Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, утвореної Постановою Кабінету Міністрів України № 257 від 21 лютого 2007 року.

Є конкретні матеріали та пропозиції щодо того, що потрібно доопрацювати в законодавстві. Визначено два напрямки: підзаконні акти Мін’юсту та зміни в законодавстві. Прийняли рішення винести на розгляд аграрного комітету на наступний робочий тиждень законопроект, який усуває низку "білих плям" у законодавстві, які грають сьогодні на руку рейдерам. Нам дали "зелене світло" до його прийняття, адже ситуація з рейдерством критична. Фермерам потрібно збирати врожай, а у нас нараховується 570 рейдерських захоплень по всій країні. Я думаю, що все мине швидко. Наступної п’ятниці ми збираємо 5—10 постраждалих підприємств на перше засідання урядової групи для предметної розмови із покаранням винних. Є пропозиція запросити керівників обласних адміністрацій, губернаторів і керівників силових структур. Список наразі формується. Потрібно, щоб усі, кого зачепило рейдерство, були присутніми й відповідали на питання, чому так сталося», — пояснив народний депутат.

За його словами, серед основних новел цього законопроекту є перенесення до Державного реєстру речових прав відомостей Державного земельного кадастру про державну реєстрацію прав на землю, яку було проведено до 2013 року, а також удосконалення процесу реєстрації прав на землю з метою унеможливлення подвійної реєстрації. Нагадаємо, про таку ініціативу заявив перший заступник аграрного міністра Максим Мартинюк.