друкувати


Новий законопроект від Мінекономіки допоможе спростити експорт української продукції

30 серпня 2017, 11:30

Міністерство економічного розвитку і торгівлі готує законопроект про валютне регулювання та валютний контроль, який покликаний захистити економічну безпеку країни, стабільність гривні та продовжити поступову лібералізацію валютного законодавства. Про це розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — торговий представник України Наталія Микольська в ефірі «5 каналу».

Передісторія. З початку запуску зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Канадою, експорт українських товарів активно збільшується. За І півріччя 2017 року він склав $23 млн і продовжує набирати обертів. Це свідчить про те, що українські виробники почали постачати пробні партії товарів ще до запуску ЗВТ для вивчення ринку. Водночас, більшість із них скаржаться на складну експортну процедуру та просять спростити правила торгівлі. 

За словами Микольської, наразі в Україні дійсно існують проблеми валютного регулювання, реформування митниці та роботи органів сертифікації. 

Експортна стратегія 2017—2021 передбачає вирішення питань валютного врегулювання. Нині у нас в роботі законопроект, який допоможе лібералізувати це питання і ми маємо надію, що в парламенті його підтримають», — анонсувала Микольська.

За оприлюдненими раніше даними, для проведення експортної операції в Україні потрібно 11 документів. Загальний процес їхнього отримання триватиме в середньому 127 годин і буде коштувати сотні доларів.

Якщо говорити про експортний контракт, то новий законопроект покликаний зменшити кількість потрібних документів, а також витрати коштів на їхнє отримання», — наголосила торговий представник України.

За її словами, для того, щоб товар постачався на закордонний ринок, він має відповідати стандартам якості та безпечності.

Виробники, які вже торгують на ринку Європейського Союзу, вже мають достатньо високу якість. Отримати потрібні для Канади сертифікати для них буде не складно. Це або паперова робота, або приїзд спеціалістів з Канади на підприємство. Якщо ми говоримо про продукцію тваринного походження, то тут ситуація складніша. Важливим моментом є відстеження ланки виробництва: від зародка тварини до кінцевого продукту з неї. Те ж саме стосується кормів та продуктів, які використовуються при відгодівлі тварин», — підсумувала Наталія Микольська.