друкувати


Оприлюднено алгоритм захисту від рейдерів

17 серпня 2017, 11:28

Бізнесу пропонують звертати особливу увагу на три моменти, щоб не  потрапити під  приціл рейдерів. Про них в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповіла голова громадської платформи «Самооборона підприємців» Ольга Матвіїва.

Наразі організація розглядає звернення 8 підприємствами, аграрних із них — 6.

Нагадаємо, створення даної організації ініціювали нещодавно.  Минулого місяця Україну сколихнула ситуація довкола с. Бережинка, де пролилася кров людей. Наразі, за даними АФЗУ, вже зафіксовано 570 випадків рейдерства фермерських господарств. Напередодні появи ГО «Самооборона підприємців» бізнес звернувся до керівництва країни щодо протидії фактам рейдерства. Однак влада відреагувала мляво: антирейдерську комісію пообіцяли запустити восени.

Проаналізувавши близько 15 актуальних випадків рейдерства аграрних підприємств, ми можемо стверджувати, що «тривожні дзвіночки» того, що на бізнес «поклали око» рейдери, трапляються доволі часто», — розповідає Матвіїва.

Вона дала три поради, які захиститися від рейдерства.

По-перше, завжди потрібно з пересторогою ставитися до незнайомих інвесторів, які демонструють підозріло жвавий інтерес до вашого підприємства. Нерідко саме неперевірені бізнес-партнери й можуть розпочати активні рейдерські дії», — називає  вона першу пораду.

По-друге, за словами Матвіївої, рейдерські атаки розпочинаються, як правило, із судових рішень, які часто-густо мають мало спільного із законністю.

Тому варто досить пильно ставитись до рішень, які стосуються боргів підприємства, засобів забезпечення зобов’язань (застави, поруки тощо), майнових договорів. Слід не нехтувати перевіркою кореспонденції за зареєстрованим місцезнаходженням господарства (інколи фактична та юридична адреси не співпадають, а судові виклики надходять саме на останню). Як показує практика, деякі з рішень у справах, про які навіть нічого не знали, із запізненням вносяться до Єдиного державного реєстру судових рішень і можуть стати справжнім сюрпризом для власників підприємств», — наголошує вона.

І по-третє, наголошує голова ГО, «якщо без відома власника відбуваються реєстраційні дії щодо підприємства — будьте певні, що ваш бізнес перебуває під великою загрозою, а вже через деякий час на ньому будуть непрохані гості, часто — навіть озброєні».

Зловмисники можуть легко підробити установчі документи юридичних осіб, рішення загальних зборів, за якими справжнього власника позбавляють прав у той чи інший спосіб. Такі дії нотаріально посвідчуються і вносяться «своїми» нотаріусами чи державними реєстраторами до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. До того ж абсолютно нехтуються усі законодавчі вимоги щодо проведення таких дій. У разі, якщо без відома власника було вчинено підозрілі реєстраційні дії — знайте, що готується або вже навіть і відбувається силове захоплення вашого бізнесу», — підсумувала вона.