друкувати


Комітет з питань аграрної політики розглянув понад 70 законопроектів

10 серпня 2017, 14:21

Протягом шостої сесії (лютий-липень 2017 року) Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув понад 70 законопроектів. Про це повідомив народний депутат (Партія «Відродження») Олег Кулініч на своїй сторінці в Facebook.

Два «комітетські» законопроекти були прийняті в цілому як закони і ще три – прийняті в першому читанні.

За словами Кулініча, багато корисних для аграрного сектору ініціатив, які не мають жодної політичної складової, місяцями, а то й роками чекають свого часу. Натомість в Раді інколи по цілому дню іде розгляд виключно політичних питань.

Дуже хотілося б, щоб статистика прийнятих законопроектів була б більш вражаючою, але, на сьогодні це дійсно відповідає нинішній практиці – лише незначний відсоток опрацьованих Комітетом законопроектів виноситься на голосування в сесійну залу, і не всі з цих голосувань бувають успішними. Це трапляється як через політичні суперечки, так і через банальну відсутність депутатів в залі, і це вже окреме болюче питання, про яке всі ми знаємо. Мабуть, і справді щось потрібно міняти і в регламенті ВРУ, і в системі розгляду законопроектів», - відмітив він.

Народний депутат зазначив, що ключовим напрацюванням був проект закону №6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Цим законопроектом ми разом з колегами, вперше за історію земельних відносин в незалежній Україні, пропонуємо вирішити надзвичайно складну проблему консолідації земель», - уточнив він.

Нардеп додав, що найбільшим розчаруванням було те, що один з найважливіших законопроектів не тільки для земельної сфери, а і для всього процесу децентралізації в Україні, який зареєстрований під №4355 і покликаний передати землі за межами населених пунктів місцевим громадам, так і не вдалося розглянути в другому читанні до кінця шостої сесії.

Але сподіваюся, що осінь, коли розпочнеться нова, сьома сесія парламенту, буде справді продуктивною, і цей законопроект нарешті стане законом», - підсумував Олег Кулініч.