друкувати


Ставки з перевалки у портах за 2 роки впали на 30%

4 серпня 2017, 14:21

Якщо обсяг виробництва зернових в Україні не зросте, то в найближчі роки ставки за перевалку й надалі падатимуть. Такий прогноз в ексклюзивному коментарі для підготовки матеріалу AgroPolit.com зробив депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

Термінали конкуруватимуть за клієнта ціною на перевалку, переконаний він.

«В українських портах достатньо терміналів для експорту олійних та зернових культур, шротів, рослинного масла. Ставки перевалки за останні 2 роки знизились на 30%. Якщо 2—3 роки тому вартість перевалки в порту складала $17—18 за 1 т зернових в порту, то сьогодні — $11—13. Тобто, існує певний надлишок таких потужностей і термінали  починають конкурувати один з одним ціною за виробника-експортера. Це позитивно, передусім, для товаровиробника, адже він економить на виробничих витратах. Звісно, що є пікові дефіцити (з вересня по кінець грудня) під час збирання і вивезення врожаю, але в інший час — все бiльш-менш збалансовано», — пояснює нардеп.

На думку Мірошніченка, який раніше очолював трейдингову компанію, в Україні і далі будуватимуть нові термінал та модернізуватимуть наявні.

Якщо ж не наростимо до того часу виробництво зернових, то ставки по перевалці й далі падатимуть, що також буде вигідно, насамперед, товаровиробнику. Крім того, слід очікувати зміни відносин товаровиробників, експортерів і власників терміналів – посилюватиметься практика стратегічного співробітництва між ними. Аби вийти на експорт, самостійно приймати участь в світовій торгівлі та мати дисконт за перевалочними тарифами, виробник гарантуватиме терміналам певний об’єм поставок, наприклад, 200—300 т на рік. В обмін отримають нижчі ставки та iншi конкурентнi переваги.  Вiдбуватиметься креативніша конкуренцiя», — уточнює він.

Більше читайте у матеріалі тут.