друкувати


Українська компанія поставила найбільшу партію конопель в історії США

26 липня 2017, 16:30

Агропромислова група «Арніка» реалізувала 30 т насіння технічних конопель у США. Про це повідомляє Latifundist.com.

Замовником посівного матеріалу став Державний університет Адамса, штат Колорадо (Adams State University in Alamosa, Colorado). Допомогу в організації постачання надавала компанія Reakiro. За словами комерційного директора компанії Костянтина Полозова, поставка такого обсягу посівного матеріалу технічних конопель з України має для Америки історичне значення.

 

 

У США вирощування конопель було заборонено ще в 1936 році. Водночас, уряд не розрізняв технічну коноплю й марихуану. І лише 2014-го у США вийшов фермерський закон, який дозволяв вирощувати коноплі з дослідницькою метою. Тоді Adams State University погодили з Міністерством сільського господарства США поставку партії насіння технічних конопель із Європи. Вперше Управління по боротьбі з наркотиками США (The Drug Enforcement Administration) дало дозвіл на поставку конопель у країну, і це найбільша поставка технічних конопель за всю історію Америки», — розповідає директор компанії.

За його словами, серед усіх європейських виробників насіння вибрали саме «Арніку», оскільки її насіння найбільше підходило за технічними характеристиками. Крім того, «Арніка» була єдиною компанією, готовою надати якісне насіння у великому обсязі.

Постачання здійснювалося літаками з перевантаженням у Німеччині. Зараз насіння проходить серію досліджень у Adams State University. Після цього органічні технічні коноплі планують посіяти у різних штатах країни. Якщо дослідження пройдуть вдало, у США планують розпочати промислове виробництво технічних конопель.
 

Зараз із технічних конопель виготовляють різні екстракти, їх активно використовують у фармацевтиці, з конопель роблять суперконденсатори, тканину та багато іншого. Тому цілком можливо, що співпраця з «Арнікою» не закінчиться на одній партії насіння», — говорить Костянтин Полозов.

У свою чергу, в агропромисловій групі «Арніка» кажуть, що поставка насіння в Америку була важливим етапом у розвитку експорту продукції, і додають, що компанія завжди відкрита до співпраці.

Для нас це був цінний досвід, адже ми вперше поставляємо нашу продукцію в Америку, і вперше використовуємо авіаційний транспорт. Відкривши для себе новий ринок, ми маємо намір розвивати цей напрямок експорту, тому будемо раді продовжити співпрацю з Adams State University», — коментує провідний фахівець з питань логістики та митного контролю агропромислової групи «Арніка» Олександр Бугаєць.