друкувати


Тваринникам не вистачає потужностей морських портів для експорту - джерело

26 липня 2017, 16:01

Виробники тваринницької продукції зіткнулися з проблемою транспортування продукції в портах та з дефіцитом експедиторських компаній. Таку думку висловили представники бізнесу під час закритої зустрічі за участі Міністерства аграрної політики, Держпродспоживслужби та Асоціації тваринників України присвяченій темі «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні». Про це повідомило джерело видання, присутнє на засіданні.

За його інформацією, серед учасників були основні гравці ринку тваринницької продукції: «Агровіт», «Миронівських хлібопродукт», «Бучачагрохлібпром», «Агрікор Холдинг», «Тернопільський бекон», «Тульчин м’ясо» та «ППР Броварський».

За словами співрозмовника, сьогодні в Україні є фактично єдиний Миколаївський порт, який обслуговує експорт великої рогатої худоби. В ньому є два причали, які не обладнані до кінця, але які можуть обслуговувати експорт ВРХ.

Бізнес нарікає, цитує учасників джерело видання, що ці причали обслуговує дві групи компаній, які допомагають експортерам.

Вони оснащують причали всім необхідним для транспортування та замитнювання. Є і ряд покупців, в тому числі, які здійснюють експорт на арабські країни. Більшість з них охоче планує підписувати ексклюзивні договори на свої країни», - сказав представник однієї з великих компаній.

Співрозмовник відмітив, що якщо покупці представляють Єгипет, чи Ліван, то хочуть закривати під себе ці країни.

За його словами, такі комерційні компанії мають по закону право не те, щоб працювати з ким їм завгодно. Але виникає велика проблема з тим, що українські порти не диференційовані.

Бізнес нарікає на те, що це не державні установи і впливу на них немає. Оскільки в Україні не вистачає експедиторських брокерських компаній, які брались би за експорт ВРХ, то доводиться задовольнятися послугами компаній, які є в порту.

З одного боку вони кажуть «ви можете підписатися з будь-ким», але з іншого - ми розуміємо, що вони найдосвідченіші в цьому. А вплинути на процес не маємо змоги, адже це комерційна установа. Тут проблема в тому, що вони можуть сприяти більше експорту представникам арабських країн, але тим самим ускладнювати життя виробникам», - підсумував співрозмовник.