друкувати


Україна й Аргентина розроблятимуть науково-технологічні коопераційні проекти

25 липня 2017, 14:34

Днями відбулася зустріч заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої із Надзвичайним та Повноважним Послом Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо та президентом аргентинської групи «Лос Гробо» Густаво Гробокопателем з метою обговорення можливостей співпраці у сфері технологій, ноу-хау та інновацій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

За словами Ольги Трофімцевої, попри ті досягнення в аграрному експорті, які є вже сьогодні, — відчувається гостра потреба працювати у напрямі підвищення продуктивності виробництва в сільському господарстві України.

Ми розвиватимемо технології, які дадуть можливість вдосконалити ланцюги виробництва, переробки та експорту», — уточнила замміністра.

За її словами, українська сторона зацікавлена у створенні спільних проектів з аргентинськими партнерами, а також у обміні досвідом, особливо щодо державно-приватного партнерства, моделей створення ефективних секторальних мереж та питань пристосування аграрного виробництва до змін клімату.

Мінагрополітики все більше уваги звертає на такі питання, як інноваційні технології та створення агротехнологічних кластерів у регіонах України. Але не менш важливим на сьогодні є питання хеджування цінових та інших ризиків для аграрного виробника, впровадження сучасних інструментів управління ризиками в аграрному секторі, особливо для малих та середніх фермерів», — наголосила Трофімцева.

Зі свого боку, пан Густав Гробокопатель підкреслив, що наші країни мають декілька цікавих напрямів для плідної співпраці. Йдеться про створення сучасних бізнес-моделей ефективного ведення сільського господарства з акцентом на малого та середнього виробника, прикладом яких можуть стати мережі фермерських господарств, з якими працює компанія «Los Grobо».

Проте головним фокусом співпраці, на його думку, має бути саме розвиток технологій (точне землеробство, мінімальний обробіток ґрунту, біотехнології та інші) та створення спільного українсько-аргентинського «Каргілу XXI століття», який зможе йти в ногу з глобальними аграрними та економічними мегатрендами.