друкувати


Підготовку земельної реформи виконано на третину – Асоціація фермерів

15 липня 2017, 10:11

Президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич заявляє, що земельну реформу сьогодні виконано не більше, ніж на 35%. Про це повідомляється на сайті Golos.Ua.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що земельна реформа на 90% підготовлена, але потребує обговорення.

«Йдеться про те, що робочий варіант закону про ринок землі, з точки зору Гройсмана, готовий на 90%. Однак є безліч питань, які необхідно врегулювати перед тим, як прийти на фініші до прийняття цього закону. Тобто, закон про ринок землі — це фінальний етап земельної реформи. Уряд же підміняє земельну реформу законом про ринок землі. Це різні речі, якими спекулюють», — уточнює Томич.

За його словами, перш за все, необхідний закон про інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення та надр.

Далі. Нова редакція закону про оренду землі, яка повинна врегулювати користування землею, оренду, земельні відносини й поетапну трансформацію великих агрохолдингів у середні підприємства, фермерські господарства, сільськогосподарські підприємства. Без такого підходу неможливо сьогодні говорити про врегулювання земельних відносин. Я вже не кажу, що необхідно провести розмежування земель державної та комунальної власності, що необхідна детінізація земель, необхідне врегулювання питань державної власності земель. Можна перераховувати ще багато, я назвав основні заходи», — наголошує президент АФЗУ.

Він також додає, що потрібно впровадити фінансово-кредитну систему для АПК, орієнтовану на підтримку сімейних фермерських господарств, щоб вони могли розвиватися і мати додатковий ресурс для покупки землі в умовах, якщо буде вводитися ринок землі.

Необхідно розробити державну програму поетапного розвитку сімейних фермерських господарств та їх кооперації. Ми чітко ставимо питання, що коли буде в країні у межах півмільйона таких господарств, вони стануть основними гравцями землі в умовах відкриття ринку землі. Не створивши покупця, ми не можемо виходити на ринок, інакше тоді на ринок вийдуть гравці, які не уявляють Україну, і буде трагічний підсумок такого розпродажу землі», — підсумував Томич.