друкувати


Українські аграрії підписали меморандум через заборгованість Ostchem

10 липня 2017, 16:52

Найбільші аграрні асоціації України підписали меморандум, мета якого – вирішити конфліктну ситуацію на ринку мінеральних добрив. Про це повідомляє прес-служба УАК.

Йдеться про неліквідовану заборгованість Ostchem перед українськими аграріями, а також – свідоме завищення цією компанією цін на свою продукцію на внутрішньому ринку.

Важливо підкреслити – в розробці "Меморандуму про взаєморозуміння між сільськогосподарськими товаровиробниками та вітчизняними виробниками мінеральних добрив" активну участь брав Союз хіміків України. Однак згодом із незрозумілих причин він відмовився підписувати документ.

Ключові положення меморандуму: реалізація азотних добрив безпосередньо заводами-виробниками кінцевим споживачам (сільгосптоваровиробникам) до кінця 2018 року має здійснюватися за ціною, яка не вища за FOB-Чорне море + 10%; хімічні підприємства зобов'язуються поставити передплачені у 2016-2017 роках азотні добрива за цінами укладених угод до початку осінньої посівної, а також компенсувати прострочення поставки; хімічні підприємства України отримують підтримку аграріїв у питаннях, пов’язаних із модернізацією виробництва. Також аграрії сприятимуть тому, щоб хімічна галузь України мала необхідну державну підтримку.

У даному Меморандумі прописане бачення аграрними асоціаціями стратегії подальшого розвитку ринку азотних добрив України. В першу чергу, йдеться про підтримку національної хімічної промисловості. Але українська продукція повинна бути конкурентоспроможною. Субсидування її виробництва не може здійснюватися за рахунок фермерів. Отже, повинна діяти відповідна державна програма, щоб хімічна галузь успішно працювала», – зазначив президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко.

Він наголосив, що одним із головних у меморандумі є пункт про перехід хімічних підприємств на використання синтез-газу.

Альтернативою природному газу є так званий синтез-газ, який можна виробляти з низькоякісного вугілля. Саме таку стратегію використав Китай, який нині є найбільшим у світі виробником хімічних добрив. Україна також може застосувати даний інструмент для того, щоб вивести хімічну галузь з кризи і суттєво здешевити виробництво добрив», – підкреслив він.

Меморандум підписали Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Український клуб аграрного бізнесу, Всеукраїнська аграрна рада.