друкувати


Депутати ініціювали створення міжвідомчої комісії по боротьбі з рейдерством

6 липня 2017, 12:46

Кілька народних депутатів ініціюють перед урядом, МВС, ГПУ створення міжвідомчої робочої групи з питань протидії рейдерству на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Про це повідомив народний депутат від Об'єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко під час прес-конференції сьогодні в «Інтерфакс-Україна на тему «Причини та наслідки жорстокого побиття поліцією і бійцями Нацгвардії фермерів в селі Бережинка», передає кореспондент AgroPolit.com з місця події. За його словами, під відповідним зверненням підписалися депутати, які входять як до опозиційних парламентських сил, так і до коаліції. Підпис поставили О. Кулініч («Відродження»), М. Кучер та О. Домбровський (БПП), П. Костенко, О. Данченко та О. Сотник («Самопоміч»).

Нагадаємо, що раніше Agropolit.com повідомляв про те, що у м. Кропивницький відбулося віче фермерів проти розгулу рейдерства в регіоні. Люди передали місцевій владі та керівництву правохоронних органів підготовлену антирейдерську ррезолюцію. Підставою для збору віче стала конфліктна ситуація в с. Бережинка, де, за словами людей і народних депутатів, відбувалася спроба рейдерського захоплення підприємства «Нива-2010». Ситуація ускладнилася сутичкою з нацполіцією, яка, за словами ветеран батальйону "Донбас", власника охоронного підприємства Євгена Шевченко, намагалася стати на бік рейдерів і побила селян та ветеранів батальйону. Натомість начальник поліції Кіровоградської області Сергій Кондрашенко, коментуючи цю ситуацію пізніше, повідомив, що працівники нацполіції прибули до села Бережинка Кіровоградської області за викликом іншої сторони конфлікту, яка претендує на підприємство. А радник міністра внутрішніх  справ Михайло Апостол заявив, що побиті селяни - "переодягнуті проплачені тітушки". Наразі дана ситуація знаходиться на розгляді багатьох владних інстанцій, але, за словами народного депутата Україні Івана Мірошничеко, результати не задовільні.

Ніколи не думав, що у 21 столітті буде атака ситуація. І те, що ми бачимо – це не рейдерство, це грабіж. Тому наша вимога проста – створити комісію, яка допоможе законно вирішити дану проблему. У відомствах її «перекидають» один від одного. Усі підприємства захоплювалися за однією схемою, але статус проблем у всіх сьогодні різний. Хтось уже рік відстоює об’єкт у судах, а хтось лише декілька місяців. Така комісія, на наш погляд, могла б оптимізувати зусилля всіх структур і вирішити проблему. А наразі ми втрачаємо час у режимі гасіння пожежі», – пояснив Мірошніченко.

Також нардеп повідомив, що наразі виникла ситуація з рейдерським наїздом на агрокомпанію зі швейцарськими інвестиціями – Risoil, в офісах якої сьогодні відновилися обшуки.

Швейцарський інвестор «Рісойл» більше $200 млн вклав в термінали, заводи, елеватори в Україні. За 6 місяців роботи компанію атакували за різними підставами, намагалися приписати їй неіснуючі борги. Це нонсенс. Інвестор приніс кошти в країну, а ми хочемо його знищити», – наголосив нардеп.