друкувати


Вадим Івченко: У с.Бережинка таки рейдерська атака проти агрофірми «Нива-2010»

1 липня 2017, 07:10

Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко вважає, що протистояння людей у с. Бережинка (Кіровоградська область) — це результат невдалої спроби рейдерського захоплення підприємства ТОВ «Нива-2010». Про це повідомляє його прес-служба.

Нагадаємо, що вчора у м. Кропивницький відбулося віче фермерів проти розгулу рейдерства в регіоні. Всього – близько 600 осіб. Серед них — фермери, потерпілі від рейдерських справ, народні депутати (Іван Мірошніченко та Семен Семенченко), представники місцевої влади, правоохоронці та ЗМІ. Люди передали місцевій владі та керівництву правохоронних органів підготовлену антирейдерську ррезолюцію. Підставою для збору віче стала конфліктна ситуація в с. Бережинка. Як повідомляв раніше AgroPolit.com із посиланням на народного депутата Івана Мірошінченка, до нього звернулися люди з цього села і попросили втрутитися, щоб не допустити спроби рейдерського захоплення підприємства «Нива-2010». Після того, як атаку було відбито ситуація ускладнилася сутичкою з нацполіцією, яка, начебто, намагалася стати на бік рейдерів, побивши селян та воїнів АТО (з батальйону «Донбас» і «Айдар»), які захищали людей. Натомість начальник поліції Кіровоградської області Сергій Кондрашенко, коментуючи цю ситуацію пізніше, повідомив, що працівників нацполіції прибули до села Бережинка Кіровоградської області за викликом іншої сторони конфлікту, яка претендує на підприємство.

«Напередодні річниці Конституції України сталася зухвала й цинічна рейдерська атака на аграрне підприємство ТОВ «Нива-2010», розташоване у с. Бережинка Кропивницького району області. Ця атака стала черговою ланкою у спробах незаконного — шляхом підробки реєстраційних документів, витягів з держреєстру й підписів посадових осіб з наступним відчуженням активів — заволодіння землею й майном даного підприємства, що тривають протягом останніх місяців», — пише Івченко.

Він підтвердив раніше поширену інформацію, що вранці 26 червня організована група у складі 50 озброєних осіб, прибувши на територію підприємства на трьох мікроавтобусах та приватному автотранспорті, здійснила спробу силового захоплення головного офісу ТОВ "Нива-2010". За інформацією, ці особи пов’язані з охоронною компанією "Борисфен" (місто Дніпро), контроль над якою приписується народному депутату України з фракції «Народний фронт» Юрію Березі, пише нардеп. Івченко також додав, що після вигнання рейдерів люди прийняли в село для свого захисту ветеранів АТО.

«Разом із тим, за отриманою інформацією, мали місце протиправні дії з боку службовців підрозділів Національної гвардії та спеціальних підрозділів Національної поліції, котрі прибули у с. Бережинка. Зокрема, наводяться непоодинокі випадки застосування фізичної сили до селян та інших захисників агрогосподарства, унаслідок чого близько двадцяти осіб госпіталізовано до місцевої лікарні із травмами різного ступеню важкості. Відео з місця зазначених подій оприлюднені на численних веб-сторінках в мережі Інтернет,  зокрема у соціальних мережах», — пише він.

Тож «Батьківщина» (після звернення до неї керівництва агрофірми), ініціювала розгляд цієї справи на найближчій сесії Кіровоградської обласної ради, відзначив Вадим Івченко.

«В Антирейдерському штабі Кіровоградщини повідомили, що звернулися з головою Благовіщенської РДА до обласної реєстраційної служби, щодо питання масового рейдерського захоплення земель господарств Благовіщенського району. 29 червня мною було направлено звернення на ім'я Генерального прокурора, міністра внутрішніх справ та мністра юстиції щодо цієї події», — говорить він.

За словами Івченка, «правоохоронні органи не тільки не борються зі вже наявними фактами рейдерства, а, в кращому випадку просто спостерігають, а іноді й навіть очолюють ці захоплення».