друкувати


Володимир Гройсман показав «чернетку» земельної реформи

21 червня 2017, 09:15

Уряд оприлюднив своє бачення розвитку земельних відносин в Україні. Документ розміщено на сайті Кабміну. Його повна назва – «Стратегія удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними». Документ складається із 50 сторінок.

Як раніше писав AgroPolit.com, МВФ вимагає від української влади відкрити ринок землі до 2018 року. Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, навпаки, притримується думки, що основою концепції земельної реформи в Україні має стати запровадження купівлі-продажу та застави прав оренди земельної ділянки. Натомість голова уряду Володимир Гройсман та автор земельного закону, перший зам аграрного міністра Максим  Мартинюк наполягають на моделі запуску ринку продажу землі та 200 га  в одні руки українцям. Наразі  невідомо, чи встигнуть депутати проголосувати за земельний закон до літніх канікул

Одне з головних завдань урядової Стратегії – удосконалити процес управління земельними ресурсами завдяки використанню стратегічного менеджменту та підвищенню прозорості під час формування та реалізації земельної політики. А також підвищити рівень обізнаності населення, землевласників і землекористувачів щодо проблем деградації земель та сталого їх використання.

Документ охоплює розпорядження всіма землями сільськогосподарського призначення - як державними, так і приватними. Щодо державних земель, то, відповідно до цього документу, вони продаватимуться та передаватимуться в оренду виключно під час аукціонів. Умови для всіх одні – оренда на строк не більше 7 років за ставки не менше 8% від нормативної грошової вартості землі. Повторна передача земельного наділу відбуватиметься на торгах.

Також Кабмін пропонує врегулювати питання земель місцевих громад. Так, не більше 25% від площ усіх земель, які були передані на конкурентних умовах в оренду за звітний період,  можна буде передавати на місцевому рівні безоплатно.

Передбачається, що Стратегія допоможе виконати низку завдань: