друкувати


Виробники органічної продукції дали оцінку галузевому законопроекту

21 червня 2017, 07:11

Виробники органічної продукції закликають прийняти законопроект № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com повідомив директор ТОВ «Органік Оригінал», віце-президент ГС «Органічна Україна» Андрій Олефіренко.

Нагадаємо, що в четвер парламент голосуватиме за три аграрні законопроекти, зокрема й за № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Його подав міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, адже розвиток органічного виробництва – один з основних напрямків стратегії Мінагрополітики «3+5». 

На думку віце-президента ГС «Органічна Україна», цей законопроект детально прописує правила гри на органічному ринку.

Правила, механізми, методи органічної сертифікації в новій редакції закону є дуже прозорими, зрозумілими та були взяті «за образом і подобою» з європейських нормативів і правил. Пропонується запровадити принципи та механізми сертифікації органічного виробництва, якіо визнаються в ЄС. Це відкриє величезний ринок органічного харчування країн Європи, котрий єдиний зростає на близько 10% на рік уже понад 10 років поспіль. Українське географічне розташування, територія з родючими землями, близькість до потенційних міжнародних покупців – все це може зробити правильну національну органічну сертифікацію за європейськими вимогами одним із рушіїв аграрного сектору нашої країни!», – наголосив він.

За його словами, цей законопроект наведе лад у маркуванні органічної продукції, а це, у свою чергу, підніме імідж української органічної продукції, як усередині країни, так і за кордоном.

Згідно з останніми опитуваннями, понад 90% українців хочуть споживати натуральні продукти харчування, які будуть цілком безпечні для їхніх сімей. З одного боку, в нашій країні є попит на органічні продукти харчування, який постійно зростає. З іншого боку, без чинного органічного закону – тільки ледачий виробник не пише на своїй упаковці «натуральний»/«біо»/«органічний»/ тощо без жодного на те підтвердження. Така ситуація лякає пересічного українця, «замилює йому око» та не дає знайти справді безпечні та безхімічні продукти для себе, чи своїх дітей», – заявив віце-президент ГС «Органічна Україна».

Виробник прогнозує, що цей законопроект сприятиме розвитку економіки України

Було проведено колосальну роботу представниками громадських організацій, діючого в зачатку органічного сектору України, щоб привести нову редакцію закону до суворих європейських норм і правил. Тоді з’явиться довіра і в українця до напису «органічний» на продукті, відбудеться поштовх для розвитку малих аграрних підприємств та залучення додаткових робочих місць на селі, адже ні для кого не секрет, що в органіці більша частка ручної праці», – додав Андрій Олефіренко.