друкувати


Закриття китайського ринку для зерна із насіння Syngenta завдало американським фермерам збитків на $7 млрд

17 червня 2017, 14:57

Тисячі аграріїв в США подали позови проти швейцарського виробника засобів захисту рослин і насіння компанії Syngenta в зв'язку з тим, що отримали збитки від продажу вирощеної із їх насіння зерна. Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на американське онлайн-видання Modern Farmer.

«Перший позов із звинуваченнями в халатності з боку агрохімічного гіганта вже поданий до суду міста Канзас-Сіті (штат Міссурі, США). Розгляд справи розпочався 7 червня, що стало показовим прикладом за участю чотирьох аграріїв, які представляють більше 7 тис. своїх колег, які звинувачують компанію Syngenta в халатності. Крім того є десятки тисяч інших подібних позовів, які готуються до подачі в суд. Те, як буде проходити розгляд першої справи в суді, матиме неабиякий вплив на майбутні випадки», - пише видання.

Як зазначено у повідомленні на Latifundist.com, ці позови є вираженням невдоволення аграріїв тим, що «компанія Syngenta, на їхню думку, навмисно надала сільгоспвиробникам недостовірну інформацію про нові гібриди ГМ кукурудзи, зокрема Agrisure Viptera (більш відомий як Viptera), які, за словами компанії, отримали схвалення у одного з найбільших імпортерів зернових – Китаю».

Нагадаємо, що Китай порахував імпортну американську кукурудзу селекції Syngenta зараженою і призупинив її поставки. Цікаво, що 2010 року Міністерство сільського господарства США дозволило поширення Viptera в США, а Syngenta розпочала його дистрибуцію в 2011 році.

Довідка. У 2013 році Китай, роздратований тим, що американські сільгоспвиробники продовжували відправляти цю культуру, не тільки блокував імпорт кукурудзи Viptera, але також, побоюючись перехресного зараження, припинив імпортувати всю американську кукурудзу. Позивачі кажуть, що їх втрати можуть скласти не менше $ 7 млрд.

Державна China National Chemical Corp. завершує операцію з придбання Syngenta за $43 млрд, а збитки, які за різними даними, дорівнюють від $ 7 до $13 млрд, становить чверть вартості цієї угоди.