друкувати


Побажання бізнесу щодо закону про державний контроль враховано

13 червня 2017, 16:29

У прийнятому Верховною Радою Законі № 0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» враховані зауваження та пропозиції представників бізнесу. Про це повідомив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час спільної зустрічі з представниками Харчового та Регуляторного комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

«В останні місяці фахівці Держпродспоживслужби вели досить напружену роботу щодо супроводу законопроекту 0906 на всіх рівнях його проходження. У результаті підготовки законопроекту до другого читання понад 70% побажань, висловлених бізнесом щодо законопроекту, були враховані», – зазначив голова Держпродспоживслужби.

Так, законопроект передбачає додаткові повноваження Служби, наприклад, у частині здійснення перевірок. Однак, за словами Володимира Лапи, Держпродспоживслужба робитиме все для того, аби шляхом відеофіксації та інших організаційних рішень забезпечити повну прозорість роботи контролюючого органу.

Він додав, що для ефективної реалізації Закону 0906 необхідно здійснити серйозну підготовчу роботу та ухвалити понад 40 підзаконних актів.

Сподіваємося, Президент підпише ухвалений Закон, і ми зможемо відразу після його оприлюднення почати роботу над необхідними нормативно-правовими актами. Це дозволить привести українську систему державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів у відповідність до директив та регламентів Європейського Союзу», – наголосив керівник Держпродспоживслужби.

В рамках зустрічі Володимир Лапа поінформував членів Європейської Бізнес Асоціації про перспективи врегулювання ринку кормів та дитячого харчування, питання проведення санітарно-епідеміологічної експертизи, необхідність внесення змін в законодавство щодо державного контролю товарів, які переміщуються через митний кордон України, періодичність перевірок на кордоні, питання фітосанітарного контролю, організацію роботи Служби в регіонах, міжнародну діяльність та роботу з адаптації українського законодавства до норм та вимог ЄС.