друкувати


Лабазюк: Тарас Кутовий проєвропейський політик

23 травня 2017, 21:01

Діючий міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий - професіонал і  проєвропейський політик. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com заявив член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Лабазюк.

Нагадаємо, сьогодні міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий написав заяву про відставку. Як писав AgroPolit.com, у матеріалі «1 рік Тараса Кутового на посту аграрного міністра» основними досягненнями Мінагрополітики були: затвердження на 5 років держпідтримки аграріїв в розмірі 1% ВВП, розвиток нових експортних ринків та органічної продукції, зміщення бюджетної підтримки в бік фермерів.

За час роботи Кутового Мінагрополітики подало до Верховної Ради 12 законопроектів.

 Я його знаю 4 роки і можу сказати, що він - політик європейського рівня, завжди був таким і впроваджував ці принципи на посаді в міністерстві. Він просто порядна та правильна людина, яка не говорила погано ні про справи попередників, ні про тих, хто заважав працювати зараз. Натомість він відверто заявляв про свої дії, хоч багатьом це не подобалось. Він однозначно проєвропейський політик і патріот своєї держави. В Міністерстві АПК Кутовий не випадкова людина», - так прокоментував він заяву про відставку Кутового.

Народний депутат оцінив позитивно роботу Тараса Кутового на посту міністра аграрної політики та продовольства. 

Він завжди був комунікабельним та конструктивним з народними депутатами, що давало  йому можливість швидко вирішувати нагальні проблеми в АПК законодавчими варіантами, які напрацював,  коли  був ще членом, а потім – головою аграрного комітету.  З позитивних моментів відзначив би кілька. По-переш, Мінагрополітики перестало займатися господарською діяльністю, а почало формувати  власне політику галузі. Друге – взялося за напрацювання нових експортних ринків, що нам було вкрай необхідним. Третє – спрощення різних бюрократичних процедур, як в Мінагро, так і в галузі. Бізнесу це дало полегшення. При  цьому ми знаємо, що  МВФ тиснув на МінАПК в частині скасування спецрежиму ПДВ, тому відстояна держпідтримка аграріям в обсязі 1 % від ВВП на наступні 5 років – це, звичайно, ще одне вагоме досягнення. Звичайно, ті дії, які були зроблені, ми вже відчуваємо. Але результат  від  інших  його кроків можна буде побачити не раніше аніж через півроку», - підсумував він.

На думку народного депутата, однією із можливих причин дочасного складання повноваження міністра АПК може бути обмеження політичної свободи у проведені потрібних реформ у галузі. «Йому потрібно було дати достатньо бюджетних повноважень і можливостей. В першу чергу, створити свою команду, чого з перших днів Тарасу Вікторовичу не давали робити», - припускає  Лабазюк.