друкувати


Місцеві вибори показали – люди не довіряють владі і провладним силам

9 травня 2017, 12:12

Вибори до 47 громад, які пройшли 30 квітня, показали – українці не довіряють владі. Про це розповів в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com керівник програми практичної політики, експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. 

«Результати виборів до об’єднаних громад дають відповідь тільки на одну частину запитання — люди не довіряють владі та провладним політичним силам. Але результати не дають відповіді на другу частину, а саме – хто ж буде наступною владою», – заявив він.

Експерт проаналізував вже відомі наявні результати. Наприклад, за даними Комітету виборців України: на перших позиціях по партійних списках: 1-е – «Наш край», 2-е – «Опозиційний блок», 3-є – БПП «Солідарність», 4-е – «Відродження, 5-е – «Радикальна партія». 

На думку Солонтая, це не є свідченням реваншу колишніх провладних сил. 

Всі забули про один важливий момент: у різних за статусом громадах (сформованих на базі міста або села) діє різна виборча система. У містах вибори відбуваються за партійними списками, тому результати рахують швидко. В селах і селищах – лише пряма мажоритарка. Рахують значно довше. Оприлюднені дані КВУ стосуються лише міст, їх було 9, і вони переважно зосереджені на Східній та Центральній Україні, а там рейтинг «Опозиційного блоку», «Нашого краю» та «Відродження» справді високий», – зауважив експерт.

Олександр Солонтай дає ще одну деталь.

Система ЦВК не подає оперативних даних щодо всієї України, а тому ми зараз говоримо тільки про попередні дані голосування 30 квітня. Можу підтвердити власним прикладом.  Оскільки  є одним з лідерів «Сили Людей» та був учасником агітації за кандидатів на виборах в ОТГ, то особисто знаю, що депутатів від партії було обрано значно більше. Також бачу, що насправді кандидатів від БПП та «Батьківщини» (переможці виборів) обрано в десятки разів більше, але одразу в системі ЦВК та відомостях, поширених КВУ, цих даних немає, тому що мажоритарка там вираховується із серйозною затримкою в часі», – відзначив він.

Відтак експерт пояснив, що означають ці результати.

Якщо говорити про ці ж 9 міських громад, чиї результати ви згадали, то загалом там перемогло 16 партій. Це утричі більше, ніж фракцій у Верховній Раді. Стільки партій у ВРУ точно  не буде, як було на місцевих виборах. Окрім того, під вибори до Верховної Ради олігархи запустять кілька нових проектів. Отже, місцеві вибори це одне, а парламентські – зовсім інше», – підсумував експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Повне інтерв'ю читайте у матеріалі AgroPolit.com: «Олександр Солонтай: Виборів не буде, такий сценарій обрала влада».