друкувати


ЄБРР та ФАО підтримують створення ефективних агропродовольчих ланцюгів доданої вартості

18 квітня 2017, 18:18

Заступник міністра Олена Ковальова та міжнародний економіст з питань агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Василь Говгера під час зустрічі обговорили питання забезпечення сталого розвитку ефективних агропродовольчих ланцюгів в Україні та пріоритетні напрями технічної співпраці задля сприяння розвитку агропродовольчої сфери України. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Успішний розвиток малого та середнього аграрного бізнесу неможливий без формування ефективних ланцюгів доданої вартості. Саме тут прихований потенціал нарощування прибутковості сільськогосподарських виробників», – розповіла Ковальова.

За її словами, впродовж останніх років ЄБРР продовжує інвестувати в розвиток агропродовольчої сфери в середньому 150-200 млн євро щорічно.

При цьому реалізуючи спільно з ФАО низку проектів технічної співпраці в даному напрямі. Це є вагомим фактором підвищення інституційної спроможності агросектору», – зазначила вона.

Такий рівень інвестицій очікується і на 2017 рік.

ЄБРР і далі продовжуватиме підтримувати розвиток агропродовольчої сфери в Україні наданням кредитів та дорадчих послуг агробізнесу, а також проектами технічної співпраці, які реалізуються спільно з Сільськогосподарською та Продовольчою Організацією Організації Об’єднаних Націй (ФАО)», – заявив Говгера.

Станом на квітень 2017 року загальний портфель проектів технічної співпраці, що реалізуються ЄБРР спільно з ФАО, становить понад 3,5 млн євро. Це грантові кошти залучені в контексті 11-ти проектів технічної співпраці.

В 2017 році пріоритетними напрямками реалізації проектів технічної співпраці спільно ЄБРР та ФАО будуть:

- продовження налагодження діалогу між владою та бізнесом та покращення регуляторно-правового поля, зокрема шляхом стимулювання впровадження принципів саморегулювання;

- покращення безпечності сільськогосподарської продукції шляхом надання технічної допомоги Держпродспоживслужбі, зокрема в боротьбі з поширенням африканської чуми свиней в Україні;

- розвиток ефективної кооперації професійних виробників сільськогосподарської продукції шляхом удосконалення законодавчої бази, аналізу пріоритетних напрямків для кооперації та надання прямої технічної допомоги зацікавленим учасникам ринку;

- сприяння виходу українських виробників арго-продовольчої продукції на нові експортні ринки шляхом підтримки їх участі на міжнародних виставках та організації торгових місій.

Таким чином, ЄБРР спільно з ФАО активно підтримують створення ефективних та сталих ланцюгів доданої вартості за участі малих та середніх виробників. Ключовою в даному контексті є також програма ЄБРР по підтримці малого та середнього бізнесу (надання прямих дорадчих послуг підприємствам) що реалізується за фінансової підтримки EU4BUSINESS.