друкувати


Презентовано дослідження річної діяльності Мінагрополітики

14 квітня 2017, 14:19

AgroPolit.com дослідив результати роботи агросектору за рік діяльності нової команди Міністерства аграрної політики та продовольства під керівництвом Тараса Кутового. Про це йдеться в інфографіці «Агросектор у цифрах за рік діяльності команди Тараса Кутового».

В ній наведені дані за вісьмома напрямках роботи Мінагрополітики: державна підтримка аграріїв, експорт, в цьому ключі, надаються дані співпраці з Євросоюзом, розвиток органічної продукції, законодавча діяльність та інші.

За наведеними даними, можна бачити різке зростання (у 15 разів) підтримки аграріїв в порівнянні з минулим роком. Це стало можливим після впровадження нової для України моделі виділення коштів агросектору: 1% ВВП, протягом 5 наступних років. В цьому році обсяг дотацій – склав 5,5 млрд грн. З них 4 млрд грн прямі дотації. Решта, 1,5 млрд грн спрямовується на підтримку галузі – машинобудування (500 млн грн), здешевлення кредитів (300 млн) і у фонд гарантування (700 млн грн).

Бюджетна дотація, розповсюджується на – тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку», – йдеться у матеріалі.

Фінансові показники не обійшлись без рекордів.

В цьому році, вперше за 19 років, капітальні інвестиції в АПК сягли 44,1 млрд грн. Отримано 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку. Ратифіковано угоду про зону вільної торгівлі з Канадою», – йдеться у матеріалі.

Уніфікація законодавства с Європейським Союзом, дало змогу впровадити принцип регіоналізації. Відтепер, якщо в Україні фіксується АЧС чи пташиний грип, то експорт до ЄС припиняється з той області де виявлено факт хвороби, а не зі всієї України, як це було раніше. Це сприяє збільшенню експорту. Крім того відбулось збільшення квот за вісьмома товарними аграрними позиціями: мед, овес, виноградний сік, крупи та оброблене зерно, оброблені томати, ячмінь, пшениця, кукурудза.

Загальний експорт зріс на 4,5% і склав $15,4 млрд. Частка поставок агропродукції до ЄС склала 27,5%. Кількість компаній які поставляють продукцію становить 278», – зазначає AgroPolit.com

Саме ж виробництво збільшилось майже на 3%. Тільки збір зернових склала 66 млн т. Також Мінагрополітики подало до Верховної Ради 12 законопроектів. Вкрай важливими для галузі є такі:

№5445 «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі». №6017 «Про Державний земельний кадастр» щодо порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері ведення Державного земельного кадастру». №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». №4589 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпечності харчових продуктів». №5293 «Про дитяче харчування», – стверджує видання.

Досягненням за рік роботи Тараса Кутового є робота двох великих державних підприємств ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ «Державна продоволчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).

Перше увійшло до ТОП-20 найприбутковіших підприємств з такими успіхами:

Для ДПЗКУ міністр спромігся знизити кредитну ставку по китайському кредиту та поставити декілька рекордів та планок на наступний рік.

Повну графіку дивиться за посиланням тут.