друкувати


Франція, Німеччина і Україна можуть втрьох нагодувати весь світ органічною продукцією

13 квітня 2017, 07:42

Орієнтація України на виробництво органічної продукції зблизить вітчизняних виробників з європейськими і розширить експортні ринки у світі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com, оцінюючи рік роботи Тараса Кутового, розповів один із постійних міжнародних друзів України, колишній банкір і радник правління із сільськогосподарських питань банку «CréditAgricole», академік аграрних наук України та Франції Жан-Жак Ерве.

За словами експерта, продовження уніфікації європейських та українських стандартів органічної якості, ще більш посилить шанси виробників у Європі.

 

У цьому контексті важливо, що Україна сьогодні робить фокус на органічну продукцію. Це не просто новомодний тренд, а одна і з важливих конкурентних переваг українських виробників. У Європі розуміють її цінність. Правильно, що зараз розпочався рух у бік посилення законодавства з виробництва органічних продуктів та зближення європейських та українських стандартів органічної якості. З одного боку, це посилить шанси виробників у Європі, а з іншого – розширить географію цієї української продукції у світі», – каже він

На думку академіка, щоб іноземні інвестори ще більше повірили в український АПК, їм потрібно чіткіше показати, чим та коли завершуються реформи. Одним з позитивних прикладів успішності реформ є збільшення експорту українських органічних продуктів до ЄС.

Для того ж, щоб  іноземні інвестори ще більше повірили в український АПК, потрібно їм чіткіше показати, чим та коли завершуються ці реформи. Підтримують міжнародні бізнесмени і європрагнення України. Чому це відбувається? Агробізнес і тут, і там (у ЄС) розуміє просту істину, що три європейські країни (Франція, Німеччина й Україна), за правильної кооперації, спроможні максимально нагодувати світ якісною продукцією.

Нагадаємо, розвиток вітчизняного органічного виробництва є одним з пріоритетних завдань Міністерства аграрної політики та продовольства України та закладено у стратегію розвитку АПК «3+5».