друкувати


Україна активізує співпрацю з Туреччиною у рослинництві, тваринництві та рибній галузі

15 березня 2017, 18:30

Україна має намір продовжувати розвиток двостороннього співробітництва з Туреччиною в АПК в галузі рослинництва, тваринництва, рибного господарства, ветеринарії та  у науково-дослідній сфері. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час українсько-турецького бізнес форуму, який проходить сьогодні, 15 березня, в рамках офіційного візиту української делегації на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом до Турецької Республіки.

Мета форуму - обговорення нових напрямків взаємовигідної співпраці, експортно-імпортних інтересів, зацікавленості у виробничій кооперації, реалізації інвестиційних проектів.

Сьогоднішня зустріч в рамках форуму стала новим поштовхом для розвитку двостороннього співробітництва між нашими країнами. Впевнений, що 2017 рік буде не менш плідним, враховуючи взаємне бажання розвивати співпрацю, як на міжвідомчому рівні, так і на рівні ділових кіл», - прокоментував Кутовий.

Щодо рослинництва Україна зацікавлена розширювати співпрацю у галузі насінництва. Зокрема, актуальними завданнями є нарощування поставок насіння та налагодження спрощених митних процедур, а також спільна робота у сфері сортовипробування.

Головною метою у галузі тваринництва є нарощування експорту тваринницької продукції до Туреччини,  активізуючи роботу в напрямку зниження митних тарифів для української продукції або застосування до неї тарифних квот. Важливим питанням залишається надання турецькою стороною сертифікатів з експорту української великої рогатої худоби, м’яса та м’ясопродуктів ВРХ до Турецької Республіки.

Експорт тваринницької продукції до Туреччини є незначним. Головна  причина - високі, фактично заборонні мита на цю продукцію з боку турецької сторони. Тому сьогодні ми працюємо над тим, щоб знизити митні тарифи або застосовувати тарифні квоти. Україна готова збільшувати виробництво та поставки цієї продукції», - повідомив міністр.

Крім того, важливу увагу було приділено аналізу та розвитку спільних проектів у науково-дослідній сфері.