друкувати


Гройсман гальмує децентралізацію бо втратить контроль над частиною держземель

15 березня 2017, 09:22

Основна причина призупинення децентралізації в Україні бажання вищого керівництва в уряді зберегти контроль над державними землями. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com повідомив заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України" Андрій Мартин. 

«На жаль, до моменту переїзду Гройсмана у Київ, він розставив довірених вінницьких людей на ключових посадах у земельній сфері та де-факто контролює земельне питання особисто. Можна констатувати, що він є одним із головних вигодонабувачів від того стану речей, який маємо. Зокрема, та ситуація із розпорядженням землями  сільськогосподарського призначення – практично повністю його заслуга. Якщо законопроект №4355 буде прийнято, Володимирові Борисовичу стане набагато складніше вирішувати питання перерозподілу державних земель. І в даному випадку «місце сидіння» визначає точку зору в принципових питаннях. От опиниться він колись у опозиції – одразу виявиться, що більшого, ніж він, борця за повернення землі громадам Україна ніколи не було й не буде. Але поки сільським громадам доведеться зачекати», – стверджує він.

Експерт пояснив що децентраллізація вперлося в неприйняття законопроекту № 4355

Це означає хрест на реальній децентралізації. Якщо  ми хочемо завершити її, потрібно дві речі: по-перше, дати  місцевим громадам фінанси, по-друге – право повноцінно розпоряджатися власною землею і територією, на якій вони перебувають. Адже розпоряджання землею – це питання місцевого життя. Сьогодні кошти громадам частково дали, але доступ до землі «заблокували», тому й децентралізація в Україні, відверто кажучи, пробуксовує. Вона уперлася у неприйняття законопроекту №4355 – який, до речі, є компромісом між здоровим глуздом і «хотілками» окремих урядовців, і передбачає передання землі державної  власності за межами населених пунктів у розпорядження місцевих органів влади за значного розширення повноважень органів державного контролю. Якщо утворюватиметься об’єднана громада, тоді земля повинна стати комунальною  власністю, а повернути її назад державі вже не вдасться», – підкреслив заступник голови ради Асоціації «Земельної спілки України".   

На думку Мартина така повільність Верховної Ради має цілком логічне поянсненя

У парламенті всі погоджуються із тим, щоб цей документ приймати, але в уряді ще до цього не готові. Політики, які перебувають при владі, вважають, що контролювати масовий перерозподіл державних земель сільськогосподарського призначення їм набагато цікавіше через вертикаль Держгеокадастру. Децентралізація тут буде тільки заважати», – додав Андрій Мартин.

Більше про саму децентралізації читайте у матеріалі AgroPolit.com «Децентралізації на паузі, або Чому уряд та парламент імітують реформу»?