друкувати


Іван Мірошниченко: Зростання цін на основні зернові культури очікувати не варто

15 березня 2017, 08:59

До кінця маркетингового року українським виробникам не варто очікувати різких коливань на основні зернові культури. Таку точку зору висловив в коментарі у матеріалі AgroPolit.com «Названо закупівельні ціни на основну групу зернових на 2017 рік» народний депутат Іван Мірошніченко. 

 «З точки зору врожаю рік буде гарний, з точки зору ціни — поганий. Заробляти буде ефективний, хто вміє технологічно працювати і не має великого кредитного навантаження», — пояснив він AgroPolit.com.

Мірошніченко розповів чотири основні фактори, які впливатимуть на ціноутворення на основні види культур у наступному сезоні:

1.    Світовий баланс попиту і пропозиції та високі перехідні залишки, які в останні 5—6 років перебувають на історичному максимумі.

2.    Високі прогнози врожайності в усіх країнах-виробниках, зокрема в Північній і Південній Америці та ЄС.

3.    Біржові тенденції.

4.    Продовження кризи 2008 року, яка триватиме ще декілька років. Це позначається на попиті, адже у зв’язку з кризою скорочується споживання окремих груп товарів.

На думку народного депутата Івана Мірошніченка, ці фактори вказують на те, що росту цін на основні зернові культури очікувати не варто.

Загальна картина пов’язана з фундаментальними показниками: світовий баланс попиту і пропозиції, виробництво в основних країнах, перехідні залишки. Все це говорить про те, що перспектив для покращення цінової кон’юнктури немає», — підкреслив він.

Зрости урожай на 2—3 млн тонн більше, а разом з цим і експорт, на думку нардепа, можуть тільки, якщо не буде жодних погодних катаклізмів.  Україна залишатиметься конкурентною на зовнішніх ринках. Для цього потрібно розмежувати сфери відповідальності бізнесу та держави: перший, на думку Мірошніченка, повинен займатися вирощуванням і експортом традиційних культур, тоді як держава повинна працювати над забезпеченням ринків експорту продуктів харчування, отриманням відповідних сертифікатів та дозволів.