друкувати


Мінагрополітики: максимальний розмір земельної ділянки в одні руки має бути 200 га

23 лютого 2017, 13:00

Міністерство аграрної політики і продовольства України робить ставку на формування середнього класу в рамках проведення земельної реформи. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час дискусії в УАК на тему «Формування ринку землі: реалії та перспективи».

Співорганізатор заходу - Рада підприємців при КМУ.

За його словами, наразі під дією мораторію знаходяться приблизно 37 млн га землі.

«Тим часом 5 млн га землі, які знаходяться в приватному користуванні, не підпадають під дію мораторію. І це не створює проблем, ніхто нікого не ошукує. Причому в Україні немає обмежень на володіння цією землею для юридичних осіб», - підкреслив він.

Мартинюк розповів, що Мінагропролітики пропонує відкривати ринок землі у два етапи - спочатку дозволити купівлю-продаж державних земель, а через 2 роки, коли ціна сформується, відкрити ринок для всіх власників. Максимальний розмір ділянки, на його думку, варто обмежити 200 га.

Мета запровадження ринку землі - створення середнього класу на селі. Якщо вона буде досягнута, то в середньостроковій перспективі в кожному селі буде ефективно працювати 2-3 фермери, які будуть спеціалізуватися на високомаржинальних культурах, які не потребують масштабності виробництва», - пояснив Мартинюк.

Нагадаємо, що о народний депутат від БПП Одексій Мушак, подав у Конституційний суд подання про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель за підписом 55 нардепів. Підписи під поданням депутатів від «ББП», «Народного фронту» та «Самопомочі». Сьогодні перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк повідомив про те, що якщо суд розгляне справу за стандартною процедурою, то мораторій можуть зняти вже восени

Нещодавно міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу, яка відбулася в м. Хмельницькому.

Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядом.