друкувати


Сільськогосподарська земля — в обмін на кредит МВФ

21 лютого 2017, 10:00

Колишній заступник голови Нанцбанку Олександр Савченко вважає, що Міжнародний фонд України надасть кошти лише за виконання урядом кількох базових умов. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

«Ми отримаємо цей останній транш, а далі буде досить жорстка позиція: будуть вимагати не просто створити суд для корупціонерів, а – вимоги посадити 20-30 чоловік. Не тільки почати дискусію про ринок землі, а почати його, не тільки поговорити про пенсійну реформу, а зробити перший крок, і досить непопулярний», - розповів він на прес-конференції в інформаційному агентстві ГолосUA.

За його словами, ймовірність отримання чергового, 4-го, траншу кредиту МВФ складає 60-65%.

Нагадаємо, що в минулу п’ятницю нардеп від БПП Олексій Мушак таки зареєстрував у Конституційному суді подання про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель за підписом 55 нардепів. Підписи під поданням депутатів від «ББП», «Народного фронту» та «Самопомочі». Сьогодні перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк повідомив про те, що якщо суд розгляне справу за стандартною процедурою, то мораторій можуть зняти вже восени.

А міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу, яка відбулася в м. Хмельницькому.

Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядов