друкувати


АПК — одна з галузей української економіки — Хомутинник

24 лютого 2016, 11:06

Віталій Хомутинник розширює присутність в агросекторі. Про це повідомляє прес-служба Forbes.

Інвестфонд «Каскад-Інвест» народного депутата і голови політради партії «Відродження» Віталія Хомутинника підтверджує тезу про те, що АПК — одна з галузей української економіки, все ще здатна залучати інвесторів. Для парламентарія, раніше ніколи не мав імідж аграрія, сільське господарство тепер — пріоритетний напрямок інвестицій.

На початку місяця Антимонопольний комітет України дозволив компанії Uniline Finance Хомутинника отримати контроль над ще одним офшорним юрособою, Astev Investment Company. Остання володіє ФІСАКІВСЬКЕ елеватором в Запорізькій області, а також рядом підприємств у Дніпропетровській: «Дзержинець» (чистий прибуток 1,49 млн гривень у 2014 році), «Днепроальянс» (33,66 млн гривень прибутку в 2014-му), «Відродження» (чистий збиток 7,83 млн гривень позаторік), «Синельникове-Агро» і Дніпровський хлібокомбінат №5.

Як повідомив Анатолій Шахновський, голова наглядової ради «Каскад-Інвест», закрити операцію планується до кінця першого кварталу нинішнього року. «Сільськогосподарські активи Astev Investment Company були, на наш погляд, сильно недооцінені, і представляли інтерес для інвестицій. Переговори про їхню покупку велися з початку 2015 року », — розповідає Шахновський.

Суму угоди та бенефіціара боку продавця він не розголошує. За даними джерел Forbes на місцях, активами Astev Investment Company на сьогодні керують представники оточення Ігоря Коломойського. Крім цього, в рейдерському захопленні агрофірми «Дзержинець» і Дніпровського хлібокомбінату №2 екс-губернатора Дніпропетровщини в травні 2014 го звинувачував побіжний депутат від Партії регіонів Олег Царьов.

Першою помітною інвестицією Хомутинника в агросектор стало нарощування частки «Каскад-Інвест» в агрохолдингу Kernel до 5%, про що стало відомо в жовтні минулого року.

За словами Шахновського, сільськогосподарський бізнес присутній в портфелі фонду ще з 2005 року. На сьогодні йому належить пул аграрних підприємств з вирощування, зберігання та переробки сільгосптоварів.

Згідно з даними консалтингової компанії «Український аграрний центр», земельний банк Uniline Finance зараз становить 23 000 га в Сумській області. Також Віталія Хомутинника належать 24% акцій ПрАТ «Миколаївхліб», половина холдингу «Формула смаку» з потужностями з виробництва 120 000 тон хлібобулочних виробів на рік, і ряд невеликих хлібокомбінатів. «Після закінчення операції ми збільшимо на 32 000 га посівні площі, отримаємо елеваторне господарство і зможемо наростити обсяги виробництва хлібобулочних виробів», — описує вигоди від майбутньої покупки Шахновський.

«Ми розглядаємо придбання як недооцінених підприємств, так і активів публічних компаній в агросекторі і надалі», — анонсує Шахновський.

Forbes