друкувати


За 2016 рік Україна експортувала в Європу агропродукції на $4,2 млрд

6 лютого 2017, 11:22

За 2016 рік експорт української аграрної продукції до країн Європи збільшився майже на 1,6%, порівняно з 2015 роком, та становив $4242,4 млн. Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«У 2016 році країни Європи посіли друге місце серед регіонів-імпортерів української аграрної та харчової продукції з часткою 27,5%, поступившись лише країнам Азії. У загальному ж товарообігу сільськогосподарською продукцією частка ЄС минулого року становила 31,5%. До топ-5 країн-імпортерів наших продуктів з ЄС увійшли Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія та Німеччина», - зазначила вона.

За словами заступника міністра, головними продуктами українського експорту до країн Європи минулого року стали (за вартісними показниками): зернові злаки, олія, насіння олійних, плоди та горіхи. Також у минулому році серед європейських споживачів великим попитом користувався український мед, м'ясо, кондитерські вироби та соки.

Сьогодні ми бачимо зростання українського аграрного експорту за рахунок збільшення постачань таких товарних груп, як олія соняшникова – на $505 млн, насіння соняшнику – на $36,1 млн, цукор – на $16,5 млн. Найбільш цікавим для нас при цьому є значне зростання експорту «нішевих» свіжих чи перероблених продуктів. Таких як, наприклад, консервовані томати – на $14,3 млн, або в 2 рази, овочів свіжих та охолоджених – у 4 рази, огірків – у 2,7 разу, свіжих плодів – в 2,5 разу, маргаринової продукції – в 9 разів, какао-пасти та какао-масла, а також морозива, які в 2015 році до ЄС взагалі не постачались. Для нас це означає тенденцію щодо диверсифікації товарної структури експорту, що є позитивним аспектом», - підкреслила Трофімцева.

Заступник міністра відмітила, що імпорт європейських продуктів до України теж зріс за 2016 рік та становив $1904,5 мільйонів. Основними продуктами імпорту стали харчові продукти, такі як соуси, кава, чай та інші – $ 233,6 млн, какао - боби та шоколад - $113,7 млн, а також зернові злаки – $105,6 млн тощо.
Мінагрополітики