друкувати


Нацбанк повинен за всяку ціну знайти консенсус з "Ukrlandfarming"

24 січня 2017, 12:07

Національний банк України повинен запропонувати "Ukrlandfarming" варіанти реструктуризації заборгованості, яка дозволить зберегти виробництво, робочі місця і експорт продукції. Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

"Ми вважаємо, що сьогодні наша мета і ціль уряду - будь-якими способами зберігати робочі місця і створювати нові. У контексті цього, будь-які дії будь-яких органів влади, в тому числі, Національного банку, які можуть привести до втрати робочих місць, до закриття підприємств ми сприймаємо, як негативні. Політика Нацбанку щодо промисловості, виробничих підприємств повинна бути дуже обережною і дуже гнучкою. З урахуванням того, що "Ukrlandfarming" провів успішну реструктуризацію своїх зобов'язань на зовнішніх ринках, Нацбанк повинен зробити все можливе, щоб знайти будь то консенсус з компанією і розробити систему реструктуризації. Тим більше, коли компанія готова платити борги, їм просто потрібен час. Нацбанк повинен сісти за стіл переговорів", - зазначив він.

На його думку, з огляду на масштаби "Ukrlandfarming" і його значення для економіки України, прем'єр-міністр Володимир Гройсман повинен втрутитися в конфлікт між власником агрохолдингу Олегом Бахматюком і главою НБУ Валерією Гонтаревої.

На сьогодні "Ukrlandfarming" є лідером з точки зору виробництва яєць, аграрного експорту, інвестицій. Це успішне, стабільно працююче підприємство, один з найбільших в країні роботодавців. І сьогодні не повинно бути ніяких дій, які можуть зашкодити цьому провадженню і цього експорту. З урахуванням того, що на кону стоїть доля 37 тисяч чоловік, на кону такий великий і важливий для країни виробничий актив, безумовно, тут повинно бути втручання прем'єра. Тому що сьогодні ми, як бізнес, докладаємо титанічних зусиль, щоб було створено сто робочих місць , п'ятсот чи тисяча. Ми не можемо допустити, щоб кудись зникли десятки тисяч робочих місць", - підкреслив Іллічов.

Він додав, що банкрутство "Ukrlandfarming" надовго викреслить Україну зі списку країн, куди інвестори будуть готові вкладати гроші.

Якщо сьогодні виникне ситуація, коли компанія "Ukrlandfarming", яка успішно провела реструктуризацію своїх зобов'язань за кордоном, не змогла домовитися з власним регулятором, я думаю, це буде найпотужніший сигнал інвесторам. Після" Мрії ", якщо не дай Бог додасться сюди" Укрлендфармінг ", то ми не будемо для світу ні інвестиційно-привабливою державою, ні державою, яке позиціонує себе, як стійкий гравець на світовому ринку тієї чи іншої продукції", - резюмував він.

Нагадаємо, бізнесмен Олег Бахматюк звернувся з відкритим листом до президента і прем'єр-міністру. Він просить захистити агрохолдинг "Ukrlandfarming" від нападок з боку Національного банку України та його керівника Валерій Гонтаревої.

За словами бізнесмена, більше двох років НБУ виробляє інформаційні, фінансові і рейдерські атаки на його бізнес. Подальший розвиток подій в такому руслі завдасть непоправної шкоди агрохолдингу, що невигідно ні державі, ні споживачам, ні бізнесу в Україні, ні співробітникам підприємств.