друкувати


Кутовий розповів про розподіл бюджету-2017 для АПК

2 грудня 2016, 13:24

Мінагрополітики планує імплементувати у 2017-2021 щорічний обсяг коштів державного бюджету України не менше 1%. При цьому 20% цієї підтримки використовується товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників с/г техніки та обладнання. Із них у 2017 році 10%, у 2018 році – 15%.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

«На підтримку птахівництва буде виділено не більше 2 млрд грн. Додатково на підтримку машинобудування виділять 500 млн грн, які фактично і будуть програмою компенсації вартості української с/г техніки. Попередньо на здешевлення кредитів 300 млн грн. І у Фонд гарантування – 700 млн грн. Це новий інструмент, який дасть можливість невеликим гравцям стати суб’єктами кредитування і інших фінансових програмах», - повідомив Кутовий.

Проте, підтримка Фонду гарантування буде залежати від альтернативних джерел, які зараз обговорюються з Верховною Радою. «Ці кошти ми спрямуємо на погашення кредиторських заборгованостей, що є – більше 700 млн», - сказав він.

Крім того, Мінагрополітики планує запровадити 2 напрямки підтримки: акумуляція для надання підтримки тваринницької галузі, вирощування фруктів, ягід, овочів тощо.

«4 млрд грн направляємо на акумуляцію відшкодування ПДВ. Тобто суми до сплати ПДВ, які будуть виникати у платників компенсуватиметься як пряму підтримку від держави», - повідомив Кутовий.

За його словами, це дасть можливість уникнути негативних наслідків від переходу зі спецрежиму ПДВ для цих галузей агросектору.

«Ця сума буде розбита на 12 місяців для рівномірного розподілення протягом року, оскільки є виробничі цикли і різні групи виробників», - зазначив міністр.

Також Кутовий зазначив про додаткові групи підтримки, які Мінагрополітики хотіли б відстояти: на протиепізоотичні заходи (195 млн. грн), на реформування територіальних органів рибохорони, на виплати мінімальних зарплат науково-технічним закладам у сфері Мінапк (14,3 млн грн), на ведення лісового господарства і проведення інвентаризації лісів.

Дізнавайтеся першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого каналу в Telegram. Щоб підписатися – перейдіть за посиланням. Обіцяєм надсилати тільки найважливіші новини!