друкувати


НААН назвало перелік завдань для проведення земельної реформи

27 жовтня 2016, 09:05

Національна академія аграрних наук (НААН) України підготує пакет законопроектів для запуску земельної реформи. Про це повідомив президент Академії після засідання президії НААН Ярослав Гадзало у коментарі AgroPolit.com.

«Необхідно забезпечити підготовку та внесення на розгляд Президії НААН і міністерства аграрної політики та продовольства України пропозицій до законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» та інших законопроектів, необхідних для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, це стосується і нової Методики грошової оцінки сільськогосподарських земель», - назвав він перше завдання у коментарі AgroPolit.com.

Друге, за його словами, стосується теми наукового дослідження земельних питань.

Для цього треба передбачити в планах науково-дослідних робіт, організаційно-наукової роботи, наукових публікацій та зібрань на 2017 і наступні роки розширення наукових досліджень з проблем формування ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, зокрема щодо використання його можливостей для підвищення конкурентоспроможності галузі, захисту інтересів власників земельних ділянок, забезпечення екологобезпечного, ефективного землекористування, збереження родючості ґрунтів, формування ефективної системи регулювання ринку з урахуванням інтересів держави, місцевих громад, власників та користувачів земельних ділянок», - продовжив він.

Крім того, НААН планує виступити ініціатором широкого обговорення проблем запровадження вільного ринку земель, роз’яснення його можливостей та наслідків, досвіду зарубіжних країн тощо.

В цій роботі мають взяти участь не тільки земельники та економісти, а всі установи, принаймні ті, що працюють на землі. Особливо це стосується регіональних інститутів, дослідних станцій, які працюють безпосередньо з регіонами», - пояснив президент НААН.

Нагадаємо, що на цьому зібранні члени президії НААН спільно з депутатами аграрного комітету також вирішили створити робочу групу, аби спільно напрацьовувати дорожню карту земельної реформи.