друкувати


USAID започаткував нову програму технічної допомоги українським аграріям бюджетом у $20 млн

12 жовтня 2016, 19:02

USAID розпочинає нову програму технічної допомоги аграрному сектору України. Вона сприятиме реалізації потенціалу країни в галузі сільського господарства. Загальний бюджет проекту - $20,6 млн.Тривалість реалізації проекту – 4 роки: з вересня 2016 по липень 2020.

«Мав зустріч із новим директором Регіональної Місії USAID в Україні Сюзан Фрітц. Пані Фрітц серед іншого повідомила про започаткування нового чотирирічного проекту USAID “Програма підтримки аграрного і сільського розвитку”, який раніше обговорювався нами із представниками організації », - пояснив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий. 

За словами Міністра, цілі і завдання проекту відповідають Єдиній комплексній стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2020 та Комплексному стратегічному плану Міністерства «3+5».

Новий чотирирічний проект технічної допомоги “Програма підтримки аграрного і сільського розвитку” спрямований на підтримку економічного зростання через підвищення конкурентоздатності аграрних виробників та створення більш сприятливого бізнес-середовища в аграрному секторі задля покращення добробуту мешканців сільських територій. 

Проект сприятиме формуванню кращих умов для діяльності малих і середніх аграрних підприємств, а також -впровадженню реформ, що дозволять модернізувати системи зрошення земель. Він стимулюватиме й зростанню експортної конкурентоздатності малих та середніх виробників овочів, фруктів, молока та м'яса, надаючи допомогу малим та середнім гравцям у впровадженні міжнародних стандартів якості та безпечності продукції, експорті продукції на зовнішні ринки, а також використанні тих можливостей, які надаються в рамках Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Ще одним завданням проекту є підтримка розвитку сільських територій на основі розширення можливостей громадян для працевлаштування й отримання доходів, а також надання допомоги визначеним територіальним громадам у розробці ефективних стратегій розвитку місцевої економіки, що стимулюватимуть її зростання.