друкувати


На вартість вантажоперевезень впливає девальвація гривні

27 вересня 2016, 08:18

Якщо гривняя девальвує до 30 грн за долар, вартість вантажоперевезень в Україні збільшиться на 3-4 грн на одному кілометрі. Про це повідомив директор групи компаній PRIME Дмитро Льоушкін.

«Якщо долар подорожчає до 30 грн - вартість вантажоперевезень в Україні збільшиться на 3-4 грн, що, природно, відіб'ється на собівартості будь-якого кілограма перевезеної продукції. Однак самі перевізники не будуть заробляти більше, це підняття лише компенсує подорожчання пально-мастильних матеріалів. Тому що при курсі 30 грн / дол. дизельне паливо буде коштувати близько 22 грн за літр. Зараз дизель коштує від 18,5 грн за літр», - розповідає він.

За його словами, структура собівартості послуг українських перевізників сьогодні виглядає наступним чином: 60% вартість дизпалива; 35% амортизація автомобілів; 5% маржа перевізника.

Сьогодні рентабельність вантажоперевезень в Україні не перевищує 5%. І то, це дуже хороший показник. Такий прибуток отримує перевізник, який має постійну високооплачувану роботу», - підкреслює Льоушкін.

Частка витрат, які списуються на амортизацію зараз, за словами директора групи компаній PRIME, істотно зменшилася завдяки припиненню хабарництва на дорогах.

Останнім часом у нас з витрат пропала стаття «на мотивацію», що на російській мові означало «хабарі на дорогах». Вони зараз пропали, з водіїв ніхто не вимагає грошей. Так що на амортизацію зараз йде близько 35%. З них 20% - це вартість запчастин і 15% - вартість техобслуговування. При цьому до курсу валюти безпосередньо прив'язані ці 20%, тому що в Україні вони не виробляються, а імпортуються з-за кордону за валюту», - роз'яснює Льоушкін.

Також експерт констатує, що їли б держава уважніше стежило за роздрібним ринком бензинів, багатьох коливань роздрібних цін, в тому числі на дизель, можна було б уникнути взагалі.

Коли Росія ввела ембарго на поставки російського дизеля в Україні, а це було близько 30-40% від загального обсягу, що продається у нас, цим скористалися трейдери, які поставляли паливо з Білорусі, Туркменістану і т.д. Вони моментально незаконно підняли ціну до небес на дизпаливо. І перевезення тоді теж подорожчали, хоча коливання курсу долара в тій ситуації були не причому», - резюмує він.