друкувати


Підприємства сільськогсподарською землею мають приватизовуватись через розпаювання — Корнацький

10 лютого 2016, 08:28

Саме приватизація виробничих підприємств, де земля є основним активом, становить особливий інтерес для «прихватизаторів». Про це та про інше у ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів народний депутат, голова підкомітету земельних відносин, член Спеціальної контрольної комісії парламенту з питань приватизації в АПК Аркадій Корнацький.

Саме приватизація виробничих підприємств, де земля є основним активом, становить особливий інтерес для «прихватизаторів».

"Та водночас вона прямо торкається життєвих інтересів селян, котрі працюють чи працювали на тих підприємствах, працівників соціальної сфери тих сіл, де розташовані ці землі, тому приватизація має відбуватися під пильною увагою суспільства, щоб людей не обікрали. Адже чиновник має одну мету — украсти, або «накласти лапу» на чуже", — 

Він розповів, що є кілька типів сільгосппідприємств, які підлягають приватизації: одні вже давно майже повністю розвалені й існують лише на папері, інші — гіганти на зразок ДПЗКУ, Укрспирт тощо, треті мають в обробітку сільськогосподарську землю.

«Я вже понад рік за будь-якої нагоди, в першу чергу на всіляких засіданнях і нарадах у Верховній Раді та за участі Мінагрополітики публічно наголошую, буквально воюю за те, що всі 100% (!!!) державних агропідприємств, які мають землю, повинні бути приватизовані виключно через розпаювання цієї землі й майна серед працівників, пенсіонерів цих господарств і працівників соціальної сфери відповідних сіл! А Кабмін і Мінагрополітики прикидаються сліпоглухонімими, і поки що приватизаційному списку дуже далеко до повного — перегляньте 271-шу постанову Кабміну від 12 травня 2015 року. Більше того, на словах погоджуючись із необхідністю надати людям паї, насправді хитрі й підлі чинуші готують «найсмачніші» підприємства для продажу з торгів, що автоматично означає обезземелення, пограбування всіх тих людей, які мають конституційне право на отримання земельних і майнових паїв…»,— сказав депутат.

За його словами, сьогодні єдиний правильний шлях приватизації в АПК — створення КСП на базі усіх державних господарств і подальше розпаювання землі між працівниками. Йдеться про декілька мільйонів га землі. Всі землі сільгосппризначення державної власності потрібно якнайшвидше передати у власність працівників агропідприємств, соціальної сфери відповідних сіл і пенсіонерів, тому що вже понад 20 років це виключно корупційна годівниця для чиновників і їхніх господарів-олігархів.

AgroPolit.com