друкувати


Аграріям необхідно повернути 1% від ВВП на держпідтримку АПК — Івченко

14 жовтня 2021, 07:00

В Україні потрібно поновити і закріпити законодавчо норму направляти на держпідтримку АПК 1% від ВВП, як це було закріплено у законодавстві у 2016 році. Про це в інтерв'ю АgroРolit.com розповів депутат від «Батьківщини», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політик Вадим Івченко.  

Він додав, що лише в такому випадку Міністерство фінансів буде зобов’язане виділяти держпідтримку на АПК. Натомість  сьогодні все віддається на розсуд уряду. 

«Нам постійно розказують, що введення оподаткування на 1 га — це боротьба з тіньовим обробітком землі. Звичайно, погоджуюсь, що таке явище в Україні існує. Але це не від гарного життя фермери йдуть у «тінь». І лише посиленням податкового тиску проблему тіньового обробітку не вирішити. Потрібна система заходів і стимулів, в тому числі державна підтримка, щоб поступово виводити землю із тіні в легальний обробіток. А подібні «новації» виглядають як намагання «видавити» з землі тих, хто не зможе заплатити податок», — сказав Вадим Івченко.

Нагадаємо розподіл держпідтримки АПК у 2021 році з покроковою інструкцією отримання коштів.