друкувати


Україна виконала 46% зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства – Стефанішина

3 жовтня 2021, 09:20

Україна вже виконала 46% зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства та має значний потенціал для торгівлі з ЄС продукцією агропромислового комплексу. Про це заявила віцепрем’є-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час робочої зустрічі у Брюсселі із Комісаром ЄС з питань сільського господарства Янушем Войцеховским, повідомляє Євроінтеграційний портал.

Ольга Стефанішина повідомила, що наразі завершується внутрішня робота над оцінкою досягнення цілей Угоди про асоціацію, яку представлять на Саміті Україна-ЄС.

«Наш аналіз показує, що завдяки Угоді про асоціацію Україна та ЄС суттєво наростили двосторонню співпрацю і нам вдалося впровадити значну кількість європейського законодавства. Уряд України також готує пропозиції задля подальшої інтеграції України до ЄС», – сказала вона.

Віцепрем’єр зазначила, що Україна вже виконала 46% зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства та має значний потенціал для торгівлі з ЄС продукцією агропромислового комплексу.

Зокрема, Україна імплементувала низку актів ЄС щодо політики якості, а саме вимоги до продуктів з какао, шоколаду, меду тощо. У сфері органічного виробництва ухвалено рамковий закон, який створює прозорі умови для виробництва та обігу органічних продуктів. Віцепрем’єрка також наголосила, що розвиток двосторонньої торгівлі агропромисловою продукцією між Україною та ЄС потребує перегляду залишкових тарифних квот.

У червні цього року Україна передала ЄС конкретизовані пропозиції щодо оновлення митних тарифів і квот, що відповідатиме потребам у двосторонній торгівлі як українського, так і європейського бізнесу. Очікуємо отримати бачення щодо наших пропозицій від європейських колег. Сподіваємось на результативне завершення переговорів, адже Україна та ЄС вже мають успішні приклади такої співпраці, зокрема під час перегляду торговельних преференцій щодо окремих груп українських товарів», – зазначила Ольга Стефанішина.

Нагадаємо, що названо основні напрямки співпраці в агросекторі України та Євросоюзу.