друкувати


Функціонування системи геопросторових даних дозволить збільшити ВВП, — Тарас Дзьоба

23 вересня 2021, 13:06

Доступний для кожного громадянина геопортал, де відображені усі земельні дані, став інструментом прозорості державних процесів і підґрунтям для інвестицій та економічного зростання. Адже ринок землі, запуск якого ініційований Президентом України, потребує саме такого інструменту. Про це заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба розповів у коментарі для «Укрінформу», повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Оцифровування землі в Україні – це масштабний проєкт. Сьогодні геопортал, де відображені усі земельні дані, доступний для кожного громадянина. Це інструмент прозорості державних процесів і підґрунтя для інвестицій та економічного зростання. Ринок землі, запуск якого ініційований Президентом України, потребує саме такого інструменту. З 1 січня 2021 року люди можуть зареєструватися і через запит на отримувати необхідні дані. Функціонує повний каталог, доступна підписка на останні змін, налаштовано зворотній зв'язок з користувачем», – зазначив Дзьоба.

За його словами, геопортал пілотного проєкту НІГД наразі функціонує в тестовому режимі, але вже представляє величезний набір геопросторових даних (про землю, воду, ліс та інші природні ресурси, а також про інфраструктурні об’єкти).

Земельна мапа України

Це дасть змогу користувачам у майбутньому в перевірити той чи інший об’єкт на предмет законності, отримати розуміння про наявні ресурси, ефективно контролювати використання цих ресурсів, володіти актуальною статистикою, ефективно управляти територіями, реагувати на надзвичайні ситуації та підвищити мобільність, автоматизувати виявлення невідповідностей, оптимізувати логістичні маршрути, отримати доступ до прийнятих рішень.

Нагадаємо, у Мінагрополітики розказали про два запобіжники для чесного ринку землі в Україні.