друкувати


Рада може прийняти закон про біометан на початку жовтня, — заява

20 вересня 2021, 11:30

Верховна Рада може на початку жовтня підтримати законопроєкт № 5464, який передбачає визначення терміну «біометан» і впровадження гарантій його походження. Про це заявив радник голови правління «Нафтогазу» Олексій Рябчин під час круглого столу, передає Укрінформ.

«Хочу привітати колег з прийняттям у першому читанні законопроєкту про біометан. Я спілкувався з віцепрем’єркою з питань євроінтеграції Ольгою Стефанішиною, яка планує євроінтеграційний день у парламенті і розглядається можливість провести 5 жовтня друге читання цього законопроєкту. Це поки попередня інформація, однак сподіваємось, що так і буде. Наразі йде робота над правками до цього документа», — розповів Рябчин.

За його словами, законопроєкт є важливим для «Нафтогазу», оскільки окрім збільшення видобутку газу і успішного проходження опалювального сезону, «Нафтогаз» зацікавлений і у розвитку низьковуглицевого бізнесу.

Ми готові до інвестицій у газові біометанові проєкти. Готові до партнерства з різними компаніями, як міжнародними, так і українськими. Першочергове для нас завдання — це заміщення газу. Будь-яка кількість газу, яка може бути заміщена, — це користь для економіки та населення», — додав він.

Нагадаємо, 9 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 5464 «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану».