друкувати


У Мін'юсті розповіли, чи потрібно проводити експертну грошову оцінку землі при відчуженні юридичною особою.

3 вересня 2021, 15:00

У Міністерстві юстиції України відповіли, чи є обов’язковим проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки при відчуженні ділянки юридичною особою. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, згідно із Земельним кодексом, експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. При цьому загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема свобода договору. Передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Разом із цим Закон «Про оцінку земель» містить перелік випадків обов’язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок. Зокрема, експертна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у випадках:

Грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін договору», — зауважують у Мін’юсті.

Volodar

Угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються. При цьому нотаріусом не вимагається звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка відчужується юридичною особою, якщо інше не встановлено статтею 13 Закону України «Про оцінку земель».

Земельна мапа України

Будь мобільний — слідкуй за ринком землі в Україні онлайн

Водночас під час посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості нотаріус перевіряє зміст електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості на достовірність даних про об’єкт нерухомості, унікальний реєстраційний номер та дату формування цієї довідки або реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального реєстраційного номера, а також звіряє інформацію про суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача) та ринкову вартість об’єкта нерухомості, які містяться у звіті про оцінку, з даними Єдиної бази.