друкувати


В Мінекономки затвердили перелік сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава

20 серпня 2021, 15:00

Міністерство економіки затвердило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовується державою в межах бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що до оновленого переліку включено 203 підприємства, номенклатура їх продукції збільшилася на понад 2 тис. одиниць сільгосптехніки, до 16,8 тис. найменувань.

 

 

Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника, доповнивши перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це – гарний стимул для виробників реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже держава відшкодовує 25% її вартості», – прокоментував розширення переліку перший віцепрем’єр-міністр– міністр економіки Олексій Любченко.

 

Зокрема, оновлений перелік включає:

На 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» планується спрямувати 1 млрд грн.

За результатами проведеної роботи 1 833 сільгоспвиробники придбали у грудні 2020 року та у період з січня по березень 2021 року придбали 2 846 одиниць сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 909,2 млн грн та отримали часткову компенсацію на суму 189,4 млн грн.

Крім того, за оперативною інформацією Мінагрополітики, відповідно до поданих уповноваженими банками реєстрів за період з квітня по липень 2021 року планується здійснити компенсаційні виплати аграріям ще майже на 358 млн грн.

Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись на сайті МЕРТу.

Нагадаємо, що Лещенко озвучив необхідні заходи для ефективного розвитку сільськогосподарського машинобудування.

Саме завдяки представникам АПК вдалося відстояти держпідтримку вітчизняних виробників зрошувальної техніки.

Аграрії отримали 190 млн грн компенсації за придбання сільськогосподарської техніки.