друкувати


Вартість землі в Україні може знизитись восени – експерт

23 липня 2021, 13:00

На тлі поступового формування банку пропозиції вартість землі може знизитися. Звісно, ринок потребує єдиної системи, спільних і зрозумілих критеріїв оцінювання, аби ціна була справедливою, а не захмарною. Про це у колонці на УП написав  Олексантр Коробко, партнер з розвитку бізнесу компанії «Увекон». 

«На ціну впливають кілька суттєвих факторів: бонітування ґрунтів (види культур, урожайність), виораність, площа ділянки, відстань від населених пунктів. Найбільш очікуваним на ринку стане вирівнювання цін. Цілком виправданим стане зниження вартості землі на 30-50% залежно від її якісних характеристик», – написав експерт.

Він додав, що є й інші фактори, що можуть вплинути на ринок землі.

 

Економічні процеси в країні і прогнозована нова хвиля ковіду з жорсткими обмеженнями з жовтня по грудень чи навіть по березень можуть суттєво загальмувати ринок. Проте головний процес запущений: земля стала товаром. Остаточно, без воротя», – зазначив Коробко.

Він зазначив, що за даними дослідження ГІС «Увекон», 1 липня на продаж пропонувалося 1 973 ділянки. Проте рівень пропозиції не у всіх регіонах однаковий.

Найбільше ділянок продавалося в Київській області – понад 430.

В Одеській області було виставлено на продаж 170 ділянок, у Дніпропетровській – 132, у Львівській – 114, у Полтавській – 106, у Харківській – 99, у Херсонській – 98, у Житомирській – 96, у Вінницькій – 80.

В інших областях кількість виставлених на продаж ділянок була значно меншою, а в деяких – навіть нерепрезентативною. Приміром, у Луганській області зафіксовано лише 17 земельних ділянок, виставлених на продаж.

Проте вже у вересні – на початку жовтня обсяг виставленої на продаж землі може зрости в півтора-два рази. Це варто пов'язати, насамперед, з підвищенням активності покупців та налагодженням процесу ціноутворення», – наголосив фахівець.

Нагадаємо, що оприлюднено мапу земельних угод: де здійснено найбільше операцій.