друкувати


У Мінекономіки зареєстровано 8 продуктів із географічними зазначеннями

23 липня 2021, 09:28

Мінекономіки допомагає українським продуктам з історичним географічним походженням отримати реєстрацію географічного зазначення та визнання в ЄС. Перше засідання експертної комісії щодо погодження специфікацій товарів із географічними зазначеннями під головуванням заступника Міністра економіки України Ірини Новікової відбулося 22 липня, повідомляє пресслужба відомства.

До складу експертної комісії входять представники асоціацій та громадських об’єднань виробників продукції з географічними зазначеннями, фахових наукових закладів та Торгово-промислової палати України.

«Україна має багато унікальних продуктів, які складають окремий нішевий сегмент на ринку і мають додаткову ринкову вартість – це продукти з чітким географічним походженням. Ми вже направили для включення до європейського реєстру географічних зазначень документи про такі автентичні українські товари, як «Гуцульська коров’яча бриндза», «Гуцульська овеча бриндзя» та «Мелітопольська черешня». Наразі ми розглядаємо ще низку таких товарів, які потребують правової охорони», — зазначила заступник Міністра економіки України Ірина Новікова.

Вона підкреслила, що продукти з підтвердженим географічним походженням вважаються національним надбанням в країнах ЄС. І Україна здійснює всіх заходів, щоб місцеві продукти з географічним зазначенням отримали визнання ЄС, а українські виробники розвивали крафтове виробництво, отримали доступ до нових ринків збуту  та збільшували прибутки.

Так, на засіданні було розглянуто та погоджено специфікації товарів, які надійшли до Мінекономіки з різних куточків України, та претендують бути захищеними, як географічні зазначення, зокрема:

- Весняний мед  – мед з чорниці (яфин-мед) та травневий збір;

- Літній мед – закарпатський літній збір, високогірний збір, мед з гірської малини та мед іван-чаю;

- Осінній мед – лісовий мед та мед гірчака сахалінського (мед Вейріха);

Наступним кроком після погодження специфікацій стане реєстрація цих географічних зазначень на національному рівні.

Довідково:

Географічні зазначення – найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.