друкувати


Представники уряду та громад обговорили умови реформи Держгеокадастру

16 липня 2021, 18:00

2339 учасників з 932 громад (65%) та 4309 представників агробізнесу взяли участь у сотні круглих столів на підтримку земельної реформи та реформи Держгеокадастру для громад та агровиробників. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Йдеться про 96 регіональних та 4 національних круглих столів, які були організовані з квітня по липень 2021 року Всеукраїнською аграрною радою та Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО. Кожна область України була залучена до цих заходів. 

«Дуже важливо, щоб громади мали розуміння, як управляти своєю територією і які можливості для них відкрито завдяки земельній реформі. Повноцінний господар землі на своїй території тепер не хтось ефемерний – це конкретна громада. І саме вона даватиме вердикт про долю земель та інших природних ресурсів. Міністерству аграрної політики та продовольства України, нашим партнерам важливо донести інформацію про ці механізми до людей: щоб вони мали всі дані про землі у своїх громадах, щоб ці дані були максимально прозорими, доступними й зрозумілими; щоб були правильно розставлені пріоритети в розпорядженні земельними ресурсами», – підкреслив Міністр агарної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Він додав, що його відомство рекомендує громадам проводити інвентаризацію земель, зробити комплексний план просторового розвитку територій, зустрічатися з потенційними інвесторами, регулярно проводити нормативно-грошову оцінку земель, оприлюднювати землевпорядну та містобудівну документацію на публічних ресурсах місцевих громад, виставляти земельні ділянки на аукціони.

Також у вказаних круглих столах взяли участь автори земельних законопроектів, провідні екперти галузі, представники Головних управлінь Держгеокадастру обласних та районних адміністрацій, представники територіальних громад, нотаріальної палати та аграрного бізнесу.

Ці заходи показали важливість та необхідність діалогу під час впровадження змін. Дозволили вони почути та зафіксувати системні проблемні питання на місцях, що турбують територіальні громади та агровиробників. Результати обговорень ляжуть в основу пропозицій щодо формування державної політики в галузі земельних відносин на законодавчому рівні.

Нагадаємо, в Україні спростили доступ до інформації з ДЗК про земельну ділянку.