друкувати


Україна має змінити програму розвитку аграрної політики вже у найближчі 10 років

15 липня 2021, 17:00

Як і для більшості цивілізованих країн світу перед Україною стоїть чимало викликів, пов'язаних з доступом до якісних продуктів харчування, передбачуваністю ринків та сприйняттям суспільством ролі сільського господарства в сучасному світі. Таку думку висловив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговий представник України Тарас Качка під час публічного обговорення «Потенціалу країни у розвитку продовольчих систем. Національний діалог».

За словами Тараса Качки, більшість країн світу визначають для себе зміни в сучасній продовольчій системі, підходах до реалізації стратегії розвитку АПК, і вже у найближчі 10 років Україні потрібно буде змінювати власне бачення розвитку агропромислового комплексу, щоб не відстати від інших країн.

«Ми бачимо, що у нас є низка проблем, пов'язаних із розвитком виробництва харчової продукції, доступністю до органічних продуктів, здорового харчування, в тому числі і вимог до різної харчової продукції. Ці питання стають дедалі актуальнішими і ми хочемо показати за допомогою Національного діалогу, що наша стратегія, політика наново відродженого МінАПК – це не повернення назад у минуле, а новий крок і якість аграрної політики як для внутрішньої, так і для зовнішньої аудиторії буде якісно змінюватися», – заявив Тарас Качка.

Під час виступу він наголосив, що навіть незважаючи на рекордні врожаї і високу долю експорту української продукції, внутрішня нестабільність систем (невиправдані цінові коливання, питання обмежень для певних категорій продукції та ін.) створює виклики та шкодить розвитку української економіки.

Ми мали змогу спостерігати і в минулому, і вже цьому році, як внутрішня дискусія впливає на наші ринки. Наприклад, коли надмірний попит на пшеницю підняв питання чи варто обмежувати попит, а також чимало інших питань, пов'язаних, наприклад, з олією. Я дуже радий, що ми цю внутрішню дискусію досить вдало провели і дали правильні сигнали для індустрії і всього світу, але, тим не менш, такі виклики будуть поставати перед нами ледь не щодня. Тому, варто комуні кувати, проводити такі діалоги і так само роблять всі в цивілізованому світі», – наголосив Тарас Качка.

Нагадаємо, під час публічного обговорення «Потенціалу країни у розвитку продовольчих систем. Національний діалог» міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів про долю законопроекту №3205 «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві», який має на меті підтримку малих і середніх фермерських господарств і мав бути прийнятий Радою ще в червні поточного року.