друкувати


Світові ціни на продовольство максимально зросли за 10 років — ФАО

7 червня 2021, 07:00

У травні 2021 року середнє значення індексу продовольчих цін ФАО склало 127,1 пункту, що на 4,8% вище квітневого показника і на 39,7% вище показника травня 2020 року. Про це йдеться у звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«В травні світові ціни на продовольство виросли на найзначнішу величину за більш ніж 10 років, і це не дивлячись на те, що світове виробництво зернових може досягти нового безпрецедентно високого рівня», — йдеться в повідомленні.

Одним з чинників зростання цього індексу, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, стало різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові; він досяг найвищого значення з вересня 2011 року, яке лише на 7,6% нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО також виріс за цей місяць на 1,8% в порівнянні з рівнем того ж періоду минулого року. Головним чинником зростання був активний імпортний попит на незбиране сухе молоко, в той час як ціни на вершкове масло знизилися вперше за майже рік у зв'язку зі збільшенням експортних поставок Новою Зеландією», — додають в ФАО.

У порівнянні з квітнем, індекс цін на зернові ФАО виріс на 6% відсотків головним чином за рахунок зростання світових цін на кукурудзу, середнє значення яких на 89,9% перевищило показник минулого року.

Однак наприкінці травня ціни на кукурудзу почали знижуватися в основному в зв'язку з поліпшенням видів на урожай в Сполучених Штатах Америки. Світові ціни на пшеницю також почали знижуватися в кінці місяця, однак в середньому травневі ціни були на 6,8% вище, ніж в квітні, в той час як світові котирування рису залишалися стабільними.

Крім того, індекс цін на рослинні олії ФАО додав в травні 7,8%, що було головним чином обумовлено підвищенням цін на пальмову, соєву та рапсову олії. Ціни на пальмову олію зросли в силу повільного зростання виробництва в країнах Південно-Східної Азії, а прогнозований стійко високий світовий попит, особливо з боку сектора виробництва біодизельного палива, сприяв зростанню цін на соєву олію.

Середнє значення індексу цін на цукор ФАО збільшилося в травні в порівнянні з квітнем на 6,8% в силу, головним чином, затримок збиральної кампанії і побоювань щодо низьких врожаїв в Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру, навіть не дивлячись на великий обсяг поставок з боку Індії, який сприяв уповільненню зростання цін.

У порівнянні з квітневим показником значення індексу цін на м'ясо ФАО збільшилося на 2,2%, причому котирування всіх видів м'яса росли під впливом збільшення обсягів імпортних закупівель з боку Китаю, а також в зв'язку з ростом внутрішнього попиту на м'ясо птиці та свинину в провідних регіонах-виробниках», — підсумували в ФАО.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що світові ціни на молоко і м’ясо продовжують зростати.