друкувати


Керівник Вінницького інституту землеустрою назвав площу інвестиційно привабливих земель області

29 травня 2021, 09:23

Загальна площа інвестиційно привабливих земель Вінниччини становить 38 тис. га. Про це заявив керівник Державного підприємства «Вінницький науково- дослідний та проєктний інститут землеустрою» Ярослав Ярославський під час сесії в обласній раді.

«Ми проаналізували передані земельні ділянки Держгеокадастром та встановили інвестиційно привабливі*. Загальна площа таких у Вінницькій області становить 38 тис. гектарів, а передача їх в оренду через земельні торги дасть 250 млн. додаткових надходжень до місцевих бюджетів», – повідомив Ярослав Ярославський.

За словами очільника держпідприємства, найбільш прозорим та ефективним з економічної точки зору механізмом передачі земельної ділянки в користування – є земельні торги у формі аукціону. Саме цей вид земельних торгів унеможливить корупційні ризики та забезпечить найвищу орендну плату.

Також Ярослав Ярославський привів конкретні приклади, як земельні торги можуть збільшити плату за землю, на основі ділянок Погребищенської та Томашпільської об’єднаних територіальних громад.

Так, стартова ціна продажу 4 ділянок площею 57,8 гектарів в Погребищенській ОТГ становить 9 211 грн, та в результаті торгів вона збільшилася до 445 819 грн, практично в 48 раз. А ціна продажу 3-ьох невитребуваних паїв площею 11,4 гектарів Томашпільської територіальної громади складає 197 104 грн при початковій – 12 769 грн. Отож, земельні торги збільшили кінцеву вартість земель у 15 разів, що доводить їх ефективність», – зазначив керівник Вінницького інституту землеустрою.

*Аналіз відбувався шляхом нанесення на карту ґрунтів та рельєфу всіх проінвентаризованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передали в комунальну власність громадам, та відбору з них придатних для сільськогосподарського обробітку/виробництва. У додатку наведені таблиці з інформацією про виключно вільні земельні ділянки без обмежень у використанні Вінницької області.

Довідка.

ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»
Державне підприємство «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» – провідне у своїй галузі та найбільше в Україні підприємство, яке надає повний спектр послуг з розробки всіх видів землевпорядної та землеоціночної документації. Очільником держпідприємства є Ярославський Ярослав Іванович, кандидат технічних наук, академік АН ПРЕ.

Цьогоріч «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» святкує 60 років від заснування. За цей час організація здобула велику кількість успішних напрацювань. Лише за останній рік підприємство виготовило більше 9 тисяч землевпорядних документацій різної складності та провело більше 360 земельних аукціонів.

З 2019 року до Вінницького інституту землеустрою приєднали аналогічні підприємства в Хмельницькій та Чернівецькій областях, утворивши з них філії.

Нагадаємо, що на Вінничині створюватимуть сімейні молочні ферми за підтримки Швеції.