друкувати


ДБР викрило схему посадовців Держгеокадастру на привласненні земель НААН  

28 травня 2021, 07:28

Державне бюро розслідувань викрило експосадовців Держгеокадастру та посадовців державних підприємств Національної академії аграрних наук України (НААН) на привласненні земель академії на понад 2 млн грн. Про це повідомляє пресслужба ДБР. 

Повідомляється, що встановлено, що група осіб у змові з посадовцями Держгеокадастру розробили схему заволодіння землями НААН загальною площею понад 76 га, які не підлягають приватизації. Це завдало державі збитків на понад 2 млн грн.

Зазнчається, що слідство отримало вичерпні докази для повідомлення про підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) колишнім першому заступнику і заступнику начальника головного управління Держгеокадастру в Одеській області та директору товариства з обмеженою відповідальністю.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відпрацьовується незаконне відчуження решти земель державної власності загальною площею 8,4 тис. га, вартість якої становить понад 230 млн грн.

Також встановлюється причетність інших осіб до вчинення злочину.

Повідомляється, що слідство отримало вичерпні докази для повідомлення про підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України), трьом посадовцям, а саме:

— колишньому першому заступнику начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області;
— колишньому заступнику начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області;
— директору товариства з обмеженою відповідальністю.

Слідство триває. Відпрацьовується незаконне відчуження решти земель державної власності загальною площею 8,4 тис. га, вартість яких становить понад 230 млн грн. Також встановлюється причетність інших осіб до вчинення вказаного злочину», — ідеться у повідомленні.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.

Нагадаємо, що ДБР затримало посадовця Держпродспоживслужби на Одещині.