друкувати


В Одеській області створюють медовий кластер співтовариств бджолярів

27 травня 2021, 13:00

«Здорова Бджола – Здорова Планета!» Під цим гаслом виробники меду в Одеській області створюють Кластер співтовариств бджолярів. У Великомихайлівському районі ФГ «Здорова Бджола» стане лідером та агрегатором всіх об'єднань і спільнот бджолярів. Про це повідомляє uhbdp.org.  

Зазначається, що кластер планує надавати всі послуги бджільництва – від кочівлі до викачування та зберігання меду. Це розвиток матководства, реєстрація племінних пасік, щоб легалізувати та вивести з тіні бджільництво району, полювання на новітні технології та розвиток апітуризму.

Стаціонарним, домашнім пасікам тут надаватимуть навчання і професійне сучасне обладнання. На пустирях, схилах і неугіддях підсіватимуть медоносні трави. У школах планують закласти насіннєві розсадники медоносних дерев і висаджувати їх з дітьми та пенсіонерами уздовж доріг, шкіл, стадіонів. Кочуючим пасікам ФГ «Здорова Бджола» пропонує дружбу і взаємодію з картами фермерських посівів.

Бджолярі впевнені, що завдяки їхньому ФГ і майбутнього кластеру вдасться знайти новий підхід до оздоровлення нації за допомогою продуктів бджільництва та апітерапії.

Для створення такого кластера тут історично склалися необхідні умови. На сьогоднішній день ситуація така, що основна маса бджолярів – люди похилого віку, які працюють за принципом «як дід навчив». Тому акцент робиться на оптовій реалізації меду замість виготовлення інших видів продуктів бджільництва. Основна причина такого підходу – це відсутність сучасної інформації та навичок впровадження новітніх технологій. Мало хто з бджолярів знає, що торгівля тільки медом дає 30% можливості отримання прибутку при продажах прополісу, пилку тощо», – розповідає засновник ФГ «Здорова Бджола» Петрушев Володимир. 

Метою ФГ і майбутнього кластера є об'єднання дрібних бджільницьких господарств, які не можуть бути конкурентоспроможними через свою розрізненість; впровадження сучасних технологій та інновацій у виробництві меду; кочівля і співпраця з фермерами і картами посівів; створення спільного центру і торгових точок для конструктивного зв'язку бджолярів з маркетологами, а також з іншими підприємцями заради підвищення ефективності роботи кожного і зростання конкурентоспроможності.

Як доводить практика, кластерний підхід дає підприємцям різні переваги.

Разом також простіше організувати навчання новачків і підвищення кваліфікації фахівців. Нам пощастило. Ми співпрацюємо з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який проводить безкоштовні заняття для тих, хто захопився медової темою та економікою. При спільних оптових закупівлях інвентарю та ветпрепаратів виходить економія коштів. Бізнес кожного може розвиватися швидше за рахунок активного впровадження інновацій та обміну досвідом. Крім того, ми допомагаємо вирішувати проблему зайнятості населення: звільнені в запас військові та інші молоді пенсіонери знаходять у нас роботу до душі, сезонних робіт на пасіках і посівах медоносних трав завжди вистачає», – зазначає Володимир Маркович. 

Нагадаємо, що в Україні минулого року вдалося встановити рекорд із постачання меду за кордон.