друкувати


Ринок землі спричинить зростання цін землю мінімум удвічі протягом перших 3-5 років — Шмигаль

25 травня 2021, 11:05

Відкриття ринку землі спричинить зростання цін на землю щонайменшу удвічі протягом перших 3-5 років. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив сьогодні на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля». 

«Нещодавно Верховна Рада прийняла в цілому законопроекти 2194 і 2195, які стали одним із останніх кроків до запуску повноцінного ринку землі в Україні. Вчора президент підписав один із цих законів. Далі — робота за урядом, ми встигаємо. Рубікон пройдений, можна казати… Власниками землі стануть громади. За підрахунками Мінекономіки, громадам в останні роки передано більше 4 млн га землі оціночної вартості близько 20 млрд доларів Від реформи виграють землевласники — близько 7 млн українців, які мають у власності земельні ділянки», — наголосив Денис Шмигаль.


Також він зазначив, що сьогодні оренда землі в Україні є у декілька разів нижчою, ніж в сусідніх країнах.

Відкриття ринки землі спричинить зростання цін на землю щонайменше удвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки. Запуск ринку землі також є вигідним для українського бізнесу. Сьогодні продуктивність сільського господарства є однією із найнижчих у Європі, на жаль. І відсутність цивілізованого обігу с/г земель — одна із головних цьому причин. Високомаржинальні культури і довгі інвестиції в агросектор складають незначну частку саме тому, що мораторій блокував таку можливість. Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки, десятиліття вперед і не боятись інвестувати. При цьому дрібні та середні фермери отримають право першочергового викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай. Держава забезпечує агровиробникам доступ до дешевих фінансових ресурсів, необхідних для придбання земельних ділянок. Частина програм вже працює, а частина буде працювати згодом у найближчий час і буде запущена після прийняття парламентом закону про фонд часткового гарантування кредитів у с/г», — сказав очільник уряду.

Він зазначив, що за роки незалежності близько 5 млн га української землі були виведені у приватну власність через схеми.


Тепер територіальні громади зможуть розпоряджатися своїми землями, що дозволять залучати у відповідні пункти , громади стратегічних інвесторів, збільшувати податкові надходження, створювати робочі місця… Оренда проходитиме через прозорі електронні аукціони, що дозволить уникнути корупційних ризиків», — наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, що вчора Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194. Цим він дав старт земельній децентралізації в Україні.

Закон 2194  – це другий за вагою закон у пакеті законів для проведення земельної реформи. Про це йдеться у аналітичному матеріалі AgroPolit.com.