друкувати


Якщо держава намагатиметься регулювати експортний ринок – втрачатимемо галузі

29 квітня 2021, 06:42

Представники аграрного ринку наполягають, що втручання з боку держави в ринкові процеси – не найкраща ідея. Про це в коментарі для AgroPolit.com, розповів генеральний директор організації «Українська аграрна конфедерація» Павло Коваль.

За його словами, Меморандум по олії, так само як і по зерновим культурам, буде містити додаток з індикативними показниками з обсягів експорту. Коваль зауважує, що сам меморандум як рамка (моніторинговий та інформаційний інструмент) не містить нічого поганого, однак якщо його використовувати як важіль впливу на галузь – це не принесе нам нічого доброго.

Нагадаю, що ми мали на деяких сегментах ринку і ліцензування оптової торгівлі, і квотування експорту, і експортне мито, і навіть в галузі цукроваріння мали обмеження мінімальної ціни на корінь і на цукор – це не врятувало галузь (зі 184 заводів залишилося 30). Якщо ми будемо такими інструментами регулювати ринок, то і решту заводів втратимо і залишимось без своєї галузі. Тож такі обмеження – це неринкові інструменти, які мали б використовуватися у виняткових ситуаціях», – зауважив Павло Коваль.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України